PKK'nın elebaşlarından 'ın sağ kolunun randevu i ortaya çıktı

Terör örgütü PKK'nın elebaşlarından Murat 'ın sağ kolu öldürüldü. in randevu i de ele geçirildi.

Giriş Tarihi: 21.3.2017 10:29 Güncelleme Tarihi: 21.3.2017 11:57
PKK'nın elebaşlarından Karayılan'ın sağ kolunun randevu defteri ortaya çıktı

Güvenlik güçlerinin, Mardin'in İlçesi'nde 11 Şubat, Diyarbakır'ın Lice İlçesi'nde ise 5 Mart'ta başlattığı kapsamlı operasyonların ayrıntıları ortaya çıktı.

PKK'nın gizli karargâhlarına yönelik yapılan ve örgütün elebaşılarından Murat 'ın sağ kolu '' kod adlı Mevlüt 'ın da aralarında bulunduğu 22 in öldürüldüğü Nusaybin'deki operasyonda, örgütün karargâh olarak kullandığı sığınaklarda, üst düzey randevu kayıtlarının tutulduğu bir ele geçirildi.

Defterin, terörist Mevlüt Canbaş tarafından tutulduğu, eylem yapacak teröristlere randevu vererek buralarda görüştüğü anlaşıldı.

11 Şubat'ta başlatılan 'Şehit Jandarma Uzman Çavuş Sezer Aydemir' operasyonunun ayrıntılarına göre; Özel Harekât Şube Müdürlüğü ve Jandarma Özel Harekât Şube Müdürlüğü ekipleri, Mardin'in Nusaybin İlçesi Büyükkardeş, Küçükkardeş, Akarsu, Yavruköy, İlkadım ve Kuruköy, Ömerli'nin Sulakdere ve Aytepe ile Artuklu'nun Yardere ve Ahmetli mahallelerinde bulunan örgütün gizli karargâhlarına, gece helikopterle indirme yaptı.

Öldürülen 22 terörist arasında, PKK'nın elebaşılarından Murat Karayılan'ın sağ kolu 'Behzat' kod adlı Mevlüt Canbaş'ın olduğu da belirlendi.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
PKK'nın elebaşlarından Karayılan'ın sağ kolunun randevu defteri ortaya çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz