sında gelişmesi!

uygulaması beklendiği gibi ları cüzi hale getirmeyecek. lerin sermaye yeterliliği de gözetiliyor. Bazı kademelerde vatandaşın mağdur edilmesi önlenecek, bu sebeple bazılarında da tavan fiyat artışını bile beraberinde getirecek

Giriş Tarihi: 10.4.2017 12:39 Güncelleme Tarihi: 10.4.2017 15:32
Trafik sigortasında fiyat gelişmesi!

16.5 milyon araç sahibi ve sektörü uzun süredir sigortasına getirilecek ı ile yatıp kalkıyor. Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'in açıklamaları ile gündeme gelen konu hakkında Müsteşarlığı çalışmasını tamamladı ve Mehmet Şimşek'e iletti.

ŞİKAYETLERİN ÖNÜNE GEÇECEK

Habertürk'ün haberine göre çalışma, trafik sigortası larını aşağı çekerek vatandaşın bu konudaki şikâyetlerinin önüne geçecek. Ancak fiyatlar herkesin beklediği gibi çok cüzi tutarlara inmeyecek.

ŞİRKETLERİN SERMAYE YETERLİLİĞİ...

Hazine bir yandan son 1.5 yılda tırmanışa geçerek kimi araç sahiplerinin poliçesini yüzde 100'den fazla artışla yenilemesini sağlayan durumu düzeltmeye çalışırken diğer yandan sigorta lerini de düşünüyor. Buradaki nokta ise sigorta şirketlerinin sermaye yeterliliği. Hazine düzenleme ile şirketlerin ek sermaye koyma zorunluluğu olmamasına özen gösterdi. Bilimsel ve istatistiki yöntemler ise dengeli bir sonuca ulaşılmasını sağladı.

BAZI OTOMOBİLLERDE ARTABİLİR

Trafik sigortasında araçlar hasar oranlarına göre 7 ayrı basamakta sigortalanıyor. İlk yıl 4'üncü basamaktan giren araçlar sonraki yıllarda kaza yaparsa 1'inci basamağa, yapmazsa 7'inci basamağa doğru ilerliyor. Sigorta şirketleri ayrıca aracın markasına, rengine veya sürücünün kadın, erkek, yaşlı, genç olmasına, evde 13-17 yaşında çocuk olup olmadığına bakarak yeni kriterler oluşturuyor. İşte bu kriterler bazı şirketlerde bazen 7 ayrı kademeye göre daha belirleyici olabiliyor. Böylece sigorta çok daha ucuz veya pahalı hale geliyor. Şimdi getirilecek tavan bazı modellerde mevcut primin üstünde kalabilir.

EĞER FİYATLAR TAVANA ÇEKİLİRSE ETKİLENİR

Tavanın gelmesi ile şimdiye kadar düşük fiyat uygulanan marka ve kademelerde prim zammı olması mecburi değil. Eğer sigorta şirketi isterse tüm fiyatları tavana çekerse fiyat artışı sağlanmış olur.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Trafik sigortasında fiyat gelişmesi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz