'nün darbe planlayıcıları hakim karşısına çıkıyor

'nün darbe girişiminde Genelkurmay Karargahı'nda yaşanan eylemlere ilişkin, aralarında sözde Yurtta Sulh Konseyi üyelerinin de yer aldığı 221 kişinin yargılandığı davanın üçüncü celsesi başladı. FETÖ'cü hainler çelişkili ifadeler vermeye devam ediyor.

Giriş Tarihi: 24.5.2017 11:36 Güncelleme Tarihi: 24.5.2017 12:22
FETÖ'nün darbe planlayıcıları hakim karşısına çıkıyor
Dün de Akın Öztürk savunmasında "46 yıl boyunca bayrak, vatan, cuhuriyet için hizmet ettim. Vatanıma, milletime kurşun sıkacak değilim. Hain suçlamasıyla yargılanmak en büyük cezadır. Hiçbir bilgim, haberim yoktur. Çok kez şehit olma riskiyle karşı karşıya kaldım. Keşke şehit olsaydım da bu suçlamaya muhatap olmasaydım." dedi.

Davanın en önemli sanıklarından biri olan 'cü başyaver Ali Yazıcı da, dün birbiriyle çelişkili ifadeler verdi. Yazıcı, kalkışma günü defalarca telefonla görüştüğü kişileri tanımadığını, tanımadığı ve kendini yarbay olarak tanıtan birini Antalya'ya giderken arabasına aldığını söyledi.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi esnasında Genelkurmay Karargahı'nda yaşanan eylemlere ilişkin, aralarında sözde Yurtta Sulh Konseyi üyelerinin de yer aldığı 221 kişinin yargılandığı davanın üçüncü celsesi başladı.

Ankara 17. Ağır Ceza since Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'ndeki salonunda görülen duruşmaya, tutuklu ve tutuksuz sanıklar, müştekiler ve tarafların avukatları katılıyor.

Mahkeme Başkanı Oğuz Dik, yeni getirilen sanıklardan Ali Feyyaz'a iddianamenin özetini okudu.

Duruşmaya sanıklardan Bilal Akyüz'ün savunmasının alınmasıyla devam ediliyor.

Duruşmanın yapıldığı binanın çevresinde güvenlik önlemi için Ankara Jandarma Tabur Komutanlığı komandoları, infaz koruma memurları, bomba arama köpekleri ile ve zırhlı araçlar görevlendirildi. Cezaevinin çatısında da keskin nişancılar hazır bekletildi.

Duruşmada dün, sanıklardan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eski başyaveri Albay Ali Yazıcı ile eski Genelkurmay Başkanlığı General-Amiral Şube Müdürü Albay Cemil Turhan savunma yapmıştı.

İlk celsede ise eski YAŞ üyesi Akın Öztürk ile eski Kurmay Albay Ahmet Özçetin ifade vermişti.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ'nün darbe planlayıcıları hakim karşısına çıkıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz