Adalet Bakanı : Türk yargısı ezber bozmuştur

Adalet Bakanı , Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde hakim ve savcı adayları kura töreninde konuştu. Şu an yargı içinde incelenmeyen hakim ve savcı kalmadığını ifade eden Bakan Bozdağ, "15 Temmuz gecesi, Türk yargısı ilk defa ezber bozmuştur. Allah hepsinden razı olsun" dedi. Bakan Bozdağ, pek çok kişinin o gece nasıl bir pozisyon alacağına kafa yorduğu vakitlerde Türk yargısının tavrını demokrasiden yana koyduğunu ifade etti.

Giriş Tarihi: 26.5.2017 11:13 Güncelleme Tarihi: 26.5.2017 11:20
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ: Türk yargısı ezber bozmuştur

Adalet Bakanı , "15 Temmuz gecesi bu terör örgütüne Türkiye adına millet adına bu örgüte en büyük darbeyi vurmuştur. Onun için HSYK ve yargı mensuplarımızı bir kez daha kutluyorum. Pek çok kişinin nasıl bir pozisyon alayım diye kafa yorduğu vakitlerde pozisyonunu demokrasiden yana Türk yargısı ve onun idari kurulu HSYK koymuştur. Yakalanan sıkı yönetim komutanlarına darbeye karşıyı hukuk yoluyla en büyük darbe vurulmuştur. Adeta nefesleri kesilmiştir. Sonucu ölüm dahi olan sonucu göze almışlardır. O nedenle ben yargı görevi yapan herkese demokrasimize sahip çıktıkları için buradan bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. Yargı ezber bozmuştur. Türkiye'de Türk yargısı ilk defa ezber bozmuştur. Allah hepsinden razı olsun" dedi.

Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde hakim ve savcı adayları kura töreninde konuşan Bakan Bozdağ şunları kaydetti:

Şu an yargı içinde incelemeyen hakim ve savcı kalmadı. DEAŞ'ın teröristleri ile bunların ne farkı var? Öldürdükleri cennete gidecekmiş! Beyinleri yıkamış kainatın alçağı. Türkiye aleyhine çalışsınlar diye oluk oluk para harcıyorlar. Nice anaları ağlattılar. Şimdi başka istihbarat örgütleri ile Türkiye aleyhine çalışmak için kol kola çalışıyorlar. Tek istedikleri Türkiye'nin suçlanması. FETÖ, gizlilik, takiyye, aldatmayı ilke edinmiş, omurgasız ve karaktersizlerden oluşan bir örgüt.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ: Türk yargısı ezber bozmuştur
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz