Bakan Zeybekçi'den açıklaması

Ekonomi Bakanlığı, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci veya Bakanlık tarafından ’da 15 Temmuz 2017 tarihinde herhangi bir etkinlik düzenlemesi talebi olmadığını açıkladı.

Giriş Tarihi: 10.7.2017 14:11
Bakan Zeybekçi'den Avusturya açıklaması
Bakanlıktan yapılan açıklamada, bugün sabah saatlerinde bazı yerli ve yabancı basın kuruluşlarında Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin 15 Temmuz 2017 tarihinde 'da yapılacak bir etkinlik için Avusturya'ya girişine izin verilmediği yönünde haberlerin yer aldığının görüldüğü kaydedildi.

Basına konu olduğu şekliyle Bakan Zeybekci veya Bakanlık tarafından Avusturya'da 15 Temmuz 2017 tarihinde herhangi bir etkinlik düzenlemesi talebi olmadığı vurgulanarak, "Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekci'nin Avusturya ile ticari ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla Avusturya Dışişleri ve Ekonomik İşler Bakanları ile yakın gelecekte görüşmeler gerçekleştirilmesi yönünde programımız olmakla birlikte, bu konu muhataplarımız nezdinde talep haline dönüştürülmemiştir.

Karşılıklı görüşme talep edilmesi halinde ise bunun sorun teşkil edeceği, en basit nezaket kuralları gereğince akla dahi gelmemektedir. Diğer taraftan, Sayın Bakanımızın Avusturya veya dünyanın herhangi bir yerindeki vatandaşlarımızla bir araya gelmesi için kimseden izin alması gibi bir durum da asla söz konusu değildir" ifadesi kullanıldı.
BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Zeybekçi'den Avusturya açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz