Atilla Dorsay'dan Meltem Cumbul'a sert tepki!

Birinci Büyükçekmece Belediyesi Kitap Günleri kapsamında, kitapseverlerle söyleşide bir araya gelen Sinema Eleştirmeni ve Yazar Atilla Dorsay, Adana Film Festivali'nde sunucu Meltem Cumbul'un En İyi Yönetmen Ödülü'nü alan Semih Kaplanoğlu'nun elini sıkmamasını değerlendirdi.

Giriş Tarihi: 5.10.2017 11:58
Atilla Dorsay'dan Meltem Cumbul'a sert tepki!

Birinci Büyükçekmece Belediyesi Kitap Günleri kapsamında, Sinema Eleştirmeni ve Yazar Atilla Dorsay, kitapseverlerle, "Gerçeklerin ve Hayallerin Sanatı Sinema" konulu söyleşi programında bir araya geldi. Sinema üzerine düşüncelerini dinleyenlerle paylaşan Dorsay, sinema üzerine yazdığı kitapların içeriklerini ve sinemanın usta isimleriyle yaptığı söyleşileri dinleyenlerle paylaştı.

"MELTEM CUMBUL'UN HAREKETİ KESİNLİKLE BAĞIŞLANAMAZ''

Davetlilerin sinema üzerine sorduğu soruları da samimiyetle cevaplayan Dorsay, geçtiğimiz günlerde Adana Film Festivali'nde, sunucu Meltem Cumbul'un En İyi Yönetmen Ödülü'nü alan Semih Kaplanoğlu'nun elini sıkmamasını değerlendirdi.

Meltem Cumbul'un yaptığı hareketin bağışlanamaz olduğunu belirten Dorsay, şunları ifade etti:

"Şimdi, Semih Kaplanoğlu'nun çok sevdiğim birisi olduğunu söylemem lazım, öncelikle. Çünkü 'Bal' filminin heyecanını Berlin'de birlikte yaşadık. O yıl Altın Ayı ödülünü aldı ve o üçlemeyi, Süt, Bal, Yumurta'yı ben Yüz Yılın Yüz Türk filmi kitabıma da aldım. Böylesine bir sanatçıya kimsenin hakaret etmeye hakkı yok. O büyük bir sanatçı, bir kere onu bir tarafa yazalım."

İHA

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Atilla Dorsay'dan Meltem Cumbul'a sert tepki!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz