Pes etme şampiyon!

Dünya, Olimpiyat ve Avrupa şampiyonu milli ‘efsanemiz’ ’nun (50) başarılı oldu. Ancak Naim bu kez beyin kanamasına bağlı ödem nedeniyle yoğun bakımda ve felç riski de yüksek...

Giriş Tarihi: 28.10.2017 11:10
Pes etme şampiyon!

'ın sağlık durumuyla yakından ilgilendiği Dünya, Olimpiyat ve Avrupa Şampiyonu haltercimiz (50), 25 Ağustos'ta siroz nedeniyle Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılmıştı. 6 Ekim'de de milli halterciye Prof. Dr. Kamil Yalçın Polat ve ekibi tarafından karaciğer nakledilmişti. Nakilden sonra yoğun bakımda tutulan Süleymanoğlu'nun beyin damarlarında kanama meydana geldi. yle ilgili taburcu edilebilecek durumda olan milli halterci epilepsi geçirdi.

FELÇ RİSKİ VAR
Nöroloji doktorları, Süleymanoğlu'na beyin ödemi, kanama ve yoğun bakımda uzun süre kaldığı için enfeksiyon tedavisi uyguluyor. Süleymanoğlu'nun beyin damarlarında genişleme ve genişlemeye bağlı kanamalar var. Bilinci yarı açık olan Naim'in felç riski de bulunuyor.

'TÜM ZAMANLARIN EN İYİ HALTERCİSİ'
Naim Süleymanoğlu, 1984, 1985 ve 1986'da dünyada 'yılın haltercisi' seçildi. 3 kez olimpiyat, 8 kez dünya şampiyonu oldu. 46 kez dünya rekoru kırdı. Kendi kilosunun üç katından fazla kaldırarak 'efsane' oldu. Spor otoritelerine göre 'tüm zamanların en iyi haltercisiydi. Naim, 1988'de Time dergisine kapak oldu.
BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Pes etme şampiyon!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz