Son dakika: 'dan 'ye yaptırım

, Trump ziyareti sonrasında nükleer tehdit oluşturmaya devam eden için yeni ek yaptırımlar uygulamaya başlayacağını açıkladı.

Giriş Tarihi: 7.11.2017 15:22
Son dakika: Japonya'dan Kuzey Kore'ye yaptırım

hükümeti kabine sekreteri Yoshihide Suga, önceki gün Japonya Başbakanı Shinzo Abe ve ABD Başkanı 'un bahsetmiş olduğu yaptırımların dokuz şirketin ve 26 bireyin varlıklarının dondurulması olduğunu söyledi ve ekledi:

"KABUL EDİLEMEZ"

" füze ve nükleer tehdidi daha önce hiç görülmemiş boyutlara ulaştı. Ülkenin uluslararası toplumun ciddi uyarılarını hiçe sayan provokatif eylemleri kesinlikle kabul edilemez."

Yaptırım uygulanacak kurumlar merkezi Çin'de bulunan bazı Kuzey Kore bankaları, bireyler ise Çin, Rusya ve Libya'nın da dahil olduğu farklı ülkelerde bulunan isimler.

Kabine sekreteri Suga Trump ziyareti sonrasında uygulanmaya başlanan bu yaptırımların iki ulusun Pyongyang karşısında birlikte duruşunu göstermeyi ve baskıyı artırmayı amaçladığını aktardı.

Trump önceki gün Japonya'da yaptığı açıklamada, "ABD Kuzey Kore konusunda Japonya'nın yanındadır. Kuzey Kore'nin Japonya üzerindeki balistik füze denemeleri "medeni dünyaya, uluslararası barışa ve istikrara bir tehdittir" demişti.

GÜNEY KORE’DEN KUZEY KORE’YE YAPTIRIM

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Son dakika: Japonya'dan Kuzey Kore'ye yaptırım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz