Türkiye'nin en iyi haber sitesi

yanıyor... Avrupa medyası sessiz

Son yılların en büyük vahşeti 'da yaşanırken, Avrupa izlemeyi seçti. Gündem olduğunda ardı ardına açıklama yaparak insanlık dersi veremeye çalışanlar, ölüm haberlerini bile görmezden geldi.

Giriş Tarihi: 8.12.2018 16:58 Güncelleme Tarihi: 8.12.2018 17:16
Fransa yanıyor... Avrupa medyası sessiz

Fransa'daki olaylar devam ediyor. Yaşanan olaylarda 700'e yakın gözaltı, 300'de tutuklama var.

Fransız polisi ve Sarı Yelekliler'in arasındaki çatışma sokaklara yansıdı. Halk ayaklandı binlerce kişi sokaklara döküldü. Fransa'daki olaylar devam ederken, A Haber bölgeden bilgi aktarmaya devam ediyor. Yaşanan olaylarda 700'e yakın gözaltı, 300'de tutuklama var.

Fransız polisi ve Sarı Yelekliler'in arasındaki çatışma sokaklara yansıdı. Halk ayaklandı binlerce kişi sokaklara döküldü.

İNSAN HAKLARI ÖRGÜTLERİ VE AVRUPALI LİDERLER SESSİZ

Ahaber'in haberine göre; Türkiye'deki en ufak gerginlikte dünyayı ayağa kaldıran basın organları, sivil toplum örgütleri Paris'teki olaylara Fransız kaldı. İnsan Hakları Örgütü henüz bir açıklama yapmazken, AB'de de bir bildiri yayınlamadı.

Her geçen gün büyüyen olaylar can kayıpları da yaşandı. 3 kişi hayatını kaybederken, bincelerce sivil yaralandı.

POLİS ORANTISIZ ŞİDDET UYGULUYOR

Sivil toplum örgütleri, 2013 yılında Gezi olaylarını günlerce gündemine taşıdı. Polislerin şiddet uyguladığını iddia eden Avrupalılar, Türkiye'ye insanlık dersi vermeye kalktı.

5 yıl önce Türkiye'yi hedef tahtasına oturtanlar, bugün Fransa'yı sessizce izliyor.

Polisler, Fransa sokaklarında kadın, genç yaşlı ayırmadan şiddet uyguluyor. CNN ve BBC gibi basın organları sessiz kaldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fransa yanıyor... Avrupa medyası sessiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN