Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TESK foto epilasyon eğitimi verecek

TESK Başkanı Bendevi Palandöken, güzellik uzmanlarının foto epilasyon yapabildiğini belirterek, bu konuda eğitim modülü hazırladıklarını söyledi

Giriş Tarihi: 1.1.2013
Güzellik uzmanları artık foto epilasyon yapabilecek. Danıştay'ın aldığı karar nedeniyle 2 yıldır foto epilasyon yapamayan güzellik uzmanları eğitimden geçecek. Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, Milli Eğitim Bakanlığı ile "Foto Epilasyon Uygulaması Eğitim Modülü" çalışmasına başladıklarını söyledi.

Hukuki süreç kazanıldı
Sağlık Bakanlığı'nın 2008 yılında güzellik uzmanlarına foto epilasyon kullanma yetkisi verdiğini anımsatan Palandöken, "Üyelerimizin bu hakkı Türk Dermatoloji Derneği'nin başvurusu üzerine Danıştay kararıyla 2 yıl önce ellerinden alınmıştı. 3 bine yakın güzellik uzmanı ve güzellik salonu işletmecisi mağdur olmuştu. Başlattığımız hukuki süreç meyvelerini verdi. Bu hakkın yeniden kazanılmasını sağladık" diye konuştu.

Kursu tamamlayacaklar
Palandöken, güzellik uzmanlarının foto epilasyon hakkına yeniden kavuştuğunu ifade ederek, "Foto epilasyon uygulamasında gerekli olan kurs bitirme belgesinin verilebilmesi için Ankara, İstanbul ve İzmir'deki güzellik uzmanlarımızı davet ettik. 'Foto Epilasyon Uygulaması Eğitim Modülü'nü tamamladık. Üyelerimiz bağlı oldukları odalarla, MEB'in ortaklaşa hazırlayacakları eğitimlere katılarak, kurs bitirme belgelerini alabilecek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TESK foto epilasyon eğitimi verecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN