Yenimahalle'de can dostlarına sıcak yuva

Yenimahalle Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, kış şartlarında açlık ve susuzluk çeken sokak hayvanlarını toplayıp bakımlarını yaptıktan sonra ücretsiz olarak sahiplendiriyor.

Giriş Tarihi: 2.1.2013 11:41
İstanbul Yolu'ndaki Macunköy Hayvan Barınağı'nda bulunan köpek ve kedilerin sahiplenilmesine olanak sağlayan Yenimahalle Belediyesi, başlattığı bu hizmetiyle hayvan severlerin takdirini topluyor.

Barınakta geçtiğimiz ay 45 sokak hayvanı sahiplendirilirken, misafir edilen hayvanlar da alttan ısıtmalı bölmelerde barındırılıyor. Yenimahalle Belediyesi yemekhanesinde artan yemekler de çöpe atılmak yerine barınakta değerlendiriliyor. Sokakta yaşayan hayvanların aşılama kısırlaştırma ve küpeleme işlemlerini yaparak doğal ortamlarına bırakan Yenimahalle Belediyesi, sahiplenilen hayvanların tüm aşı ve bakımlarını ise periyodik olarak yapmaya devam ediyor.

Her canlının yaşam hakkı olduğuna dikkat çekerek insanların bu konuda duyarlı olması gerektiğini belirten Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, 'Yenimahalle'de dört yıldır sürdürdüğümüz Bir Kap Su Projesi'ne Yenimahalleli vatandaşlarımız büyük destek verdiler. Bu çalışmada olduğu gibi evcil dostlarımızı sahiplenme konusunda da Yenimahalleli vatandaşlarımızın desteğini almak bizi mutlu edecek. Barınağımızı ziyaret ederek sevimli dostlarımızı sahiplenen vatandaşlarımız, bir cana sıcak bir yuva kazandırmış olacak' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yenimahalle'de can dostlarına sıcak yuva
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN