Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kentte yeni yaşam alanları

Giriş Tarihi: 4.1.2013

Kuzey Ankara Kentsel Dönüşüm Projesi'nde 70 bin, Güneypark Kentsel Dönüşüm Projesi'nde ise 30 bin kişinin yaşayacağı yeni alanlar oluşturuluyor

Ankara'nın çehresini yeniden şekillendirecek, bölgesel farklıkları ortadan kaldırarak kentin değerine değer katacak iki dev prestij proje yükseliyor. Kentin kuzeyindeki Esenboğa Yolu üzerindeki Kuzey Ankara Girişi Kentsel Gelişim ve Dönüşüm Projesi'yle güneydeki Güneypark Kentsel Gelişim ve Dönüşüm Projesi'yle kentte yeni yaşam merkezleri inşa ediliyor.

ÇAĞDAŞ UYGULAMA
Projeler tamamlandığında kuzeyde yapılacak 18 bin konutta 70 bin, güneyde ise 8 bine yakın konutta 30 bin kişinin yaşaması planlanıyor. Esenboğa Yolu üzerindeki sağlı sollu, 21. yüzyıl Ankarası'na uymayan çarpık, imarsız bir şekilde yapılmış 6 bin gecekondu yıkılarak bölgede çağdaş bir yaşam alanı inşa ediliyor. Konut inşaatı sürerken bir yandan da hem altyapı hem de üstyapıya büyük önem veriliyor.

İHALE TAMAMLANDI
Güneypark Kentsel Gelişim ve Dönüşüm Projesi ile günümüz standartlarına uygun, yaşam kalitesi yüksek, vatandaşlarını kucaklayan dünyaya örnek bir projeyi hayata geçiriyor. TRT Genel Müdürlüğü ile komşu Turan Güneş Bulvarı ve İmrahor Vadisi'ne cepheli Mogan ve Eymir Gölü manzaralı proje, 184 hektar alanı (1 milyon 850 bin metrekare) kapsıyor. Konut ihaleleri tamamlanan projede inşaat çalışmalarına başlandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kentte yeni yaşam alanları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN