Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Okullu itfaiyeciler eğitimde

Giriş Tarihi: 4.1.2013

Ankara itfaiyesi, Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı itfaiyecilik lisesi öğrencilerini eğitiyor

Milli Eğitim Bakanlığı ile Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında Altındağ İskitler Endüstri Meslek Lisesi İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği Alanı bölümü öğrencileri pratik eğitimden geçiyor.

72 ÖĞRENCİ VAR
Akköprü'deki İtfaiye Daire Başkanlığı Merkezi'ne gelen 72 öğrenci okullarında öğrendikleri teorik eğitimleri merkezde pratiğe dönüştürüyor. İtfaiye Dairesi Başkanlığı Merkezi, liseli itfaiyeci adaylarının mesleğe ilk adım attıkları tam kapsamlı bir eğitim merkezi konumunda. 10. sınıftan itibaren mesleğin ana karargahında kendileri için tahsis edilen sınıflarda teorik ve uygulamalı derslere katılan öğrenciler abla ve ağabeylerinden işin inceliklerini öğreniyor. 11. sınıfa devam eden 24 itfaiyeci adayı öğrenci, haftada 2.5 gün toplam 25 saat, 10. sınıfa devam eden 24 itfaiyeci adayı ise haftada 1 gün toplam 10 saat teorik ve uygulamalı mesleki ders alıyor.

MESLEK ÖĞRETİLİYOR
Lise eğitimiyle çekirdekten itfaiyecilik mesleğini öğrenen gençler şu an Kocaeli, Antalya, Yalova, Gaziantep, Tekirdağ, Karabük, İzmir ve Giresun'daki itfaiyecilik yüksek okullarında eğitimlerini sürdürebilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Okullu itfaiyeciler eğitimde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN