Başkentliler 'Van GoghAlive'ı sevdi

Giriş Tarihi: 5.1.2013

İki ayı aşkın süredir Başkent'te bulunan Van GoghAlive Dijital Sanat Sergisi sona erdi. Ankaralı sanatseverlere unutulmaz bir deneyim yaşatan sergiyi 58 bin kişi gezdi

Türk ilaç firması Abdi İbrahim'in 100. yıl kutlamaları kapsamında Ankaralı sanatseverlerle buluşan Van Gogh Alive Dijital Sanat Sergisi sona erdi. Cer- Modern'de kaldığı 2.5 ayda 58 bin kişinin ziyaret ettiği sergi, ziyaretçilerine canlı bir ışık, renk ve ses senfonisi sunarak unutulmaz bir deneyim yaşattı. Dahi ressam Van Gogh'un 1880-1890 yılları arasındaki çalışmalarının dev ekranlara, duvarlara, kolonlara, zemine ve tavana yansıtıldığı sergi, beklenenin üzerinde ziyaretçi sayısına ulaştı.

TAM NOT ALDI

3 binin üzerinde dijital imaj ile Van Gogh'un en ünlü eserleri, projektörlerden aynı anda akıp güçlü bir klasik müzik eşliğinde senkronize edilerek, ziyaretçinin etrafını saran, unutulmaz bir gösteri ziyafeti sundu. Ankara'nın sosyal hayatına farklı bir renk getiren Van GoghAlive, Türk sanatseverlerden tam not aldı.

REKOR ZİYARETÇİ
İstanbul'la birlikte toplam 215 bin kişinin ziyaret ettiği serginin İstanbul ayağının ardından yapılan etki araştırması da projenin başarısını onayladı. Araştırma sonuçlarına göre, ziyaretçilerin yüzde 93'ü sergiyi beğendiğini ifade ederken yüzde 94'ü de sergiyi başkalarına tavsiye etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkentliler 'Van GoghAlive'ı sevdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN