Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Geneleve gece yarısı baskını

Ankara Genelevi, gece yarısı baskınıyla mühürlendi. Sokakta kalan onlarca kadın ve işletmeci, uygulanan kapatma kararına tepki gösterdi. Hayat kadını D.Y. "Soğukta beni sokağa attılar" dedi

Bentderesi'ndeki Ankara Genelevi, gece yarısı baskınıyla mühürlendi. Önceki gece saat 11'de geneleve gelen polis ekipleri 8 komisyonun kapsına kilit vurdu. Genelevde çalışan 30 kadın ve çalışanlar kapı dışarı edildi. Gece yarısı dışarıda kalan çalışanlar ve işletmeciler, "Bu saatte kapama kararı mı olur" diyerek duruma tepki gösterdi.

"HİÇ VİCDAN YOK MU?"
Ankara Genelevi bir yıl içinde iki kez kapanma cezası aldığı için kapısına süresiz kilit vuruldu. Eşyalarıyla birlikte kapı dışarı edilen genelev çalışanı D.Y., "15 yıldır burada yaşıyorum. Gecenin bu saatinde nereye gideceğim? Hiç mi vicdan yok? Bu soğukta beni dışarı attılar, ben şimdi ne yapacağım" dedi.

"İTİRAZ ETTİK"
Genelev çalışanlarının avukatlığını yapan Ali Soykan, kapatma kararına itiraz ettiklerini söyledi. Soykan, "Burası daha önce iki defa kapatıldı ve biz bu kararlar üzerine yürütmeyi durdurma kararı aldık. İdare Mahkemesi, yürütmeyi durdurma kararını iptal edince gece yarısı apar topar karar uygulanıyor. Kapatma kararının dayandığı fuhuşla mücadele tüzü��ünün 93'üncü maddesi herhangi bir yasaya dayanmıyor. Tüzük, Anayasa'ya aykırı, tüzüğün iptali için de Danıştay'a itiraz ettik" diye konuştu.

"SABAHI BEKLEYEMEDİNİZ Mİ?"
Kapatma kararına isyan eden komisyon işletmecileri, "Bütün çalışanlar, kadınlar gece yarısı dışarı atıldı. Kadınlardan paraları olanlar otele gitti, gidecek yerleri olmayanlar da sokağa düştü. Böyle iş mi olur? Buraları kapatmak için sabahı bekleyemediniz mi? Ankara'da genelev yapılacak bir yer yok mu? Burada olmayı biz de istemiyoruz. Yer gösterin oraya gidelim" diye konuştu.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Geneleve gece yarısı baskını
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN