Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Taksilere çekidüzen

Başkent'teki taksiler denetimden geçecek. Oda Başkanı Mehmet Yiğiner, emniyet ve zabıtayla birlikte sıkı denetim yapacaklarını, eğitim sertifikası olmayanların çalışmasına izin vermeyeceklerini bildirdi

Ankara'da sayıları 7 bin 700'e ulaşan taksiler kısa süre sonra denetimden geçecek. Emniyet, zabıta ve Oda'nın öncülüğünde gerçekleştirilecek denetimlerde araç şoförlerinin eğitim sertifikalarının bulunup bulunmadığı kontrol edilecek. Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Odası Başkanı Mehmet Yiğiner, "Ticari taksi eğitim sertifikası olmayanların taksilerde çalışmasına asla izin vermeyeceğiz" diye konuştu.

YARISI EĞİTİMDEN GEÇTİ

Oda'nın öncülüğünde 2012 yılında mal sahibi ve şoför olmak üzere 8 bin 500 esnafı eğitimden geçirdiklerini anımsatan Yiğiner, eğitimi tamamlayanlara kartlarını verdiklerini söyledi. Yiğiner, "Maalesef bir o kadar daha esnafın eğitim alması gerekiyor. Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediye Zabıtası'yla birlikte taksicileri denetimden geçireceğiz. Ticari taksi eğitim sertifikası olmayanların araçlarda çalışmasına izin vermeyeceğiz. Bütün taksiciler eğitimden geçmek zorunda. Yüz kızartıcı bir suçtan sabıkası olanlar da hiçbir şekilde çalışamayacak" dedi.

ARAÇLAR DA YENİLENECEK

Başkan Yiğiner, Başkentliler'e daha iyi hizmet vermek için 10 yaşın üstündeki araçların yenilenmesi kararı aldıklarını bildirdi. Daha temiz, modern ve klimalı araçlarla çalışacaklarını aktaran Yiğiner, "Araç yenileme için belli bir geçiş süresi tanıyacağız. Ardından da 10 yaşın üstündeki araçlarla taksicilik yapılmasına izin vermeyeceğiz. Başkent'teki bütün taksicilerin taşıt tanıtma kartları olacak. Kim hangi araçta çalışıyor bileceğiz" diye konuştu.

65 YAŞ ÜSTÜ ÇALIŞAMAYACAK
Daha iyi hizmet için 65 yaşın üstündeki kişilerin taksilerde çalışmasına izin vermeyeceklerini ifade eden Yiğiner, şöyle devam etti: "Belirli bir yaşın üstüne gelindiğinde maalesef insanların bazı refleksleri zayıflıyor. Güvenilir, işini iyi yapan, eğitimli insanlar olmamız lazım. Müşteri bizim velinimetimiz. Onların güvenini kaybetmemek için elimizden geleni yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Taksilere çekidüzen
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN