Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Müzikle mizah birleşti

Klasik müziği mizahla birleştiren "Le QuatuorÇılgın Müzisyenler", 9 ve 10 Şubat'ta Congresium'da Başkentliler'le buluşacak

Giriş Tarihi: 7.1.2013
Pagagnini, Mozart Group ve Igudesman&Joo gibi klasik müziği mizahla birleştiren toplulukların ilham kaynağı "Le Quatuor-Çılgın Müzisyenler", şubat ayında ilk kez Ankara'ya gelecek. 2 keman, 1 viyola ve 1 çello sanatçısından oluşan grup, uzun yıllardır dünyanın dört bir yanında kapalı gişe oynuyor. Grup, yüksek kalitedeki klasik müzik repertuvarlarını rock, caz, dans, mim ve komediyle harmanlayarak muhteşem bir gösteri sunuyor.

CAZDAN RAPE KADAR HER ŞEY

1980 yılında kurulan Le Quatuor'un geniş repertuvarında Mozart'ın Küçük Bir Gece Müziği'nden Brahms'ın Macar Dansı'na, Ravel'in Bolero'sundan Strangers in the Night ve Singing in the Rain'e, Fransız şansonlarından rap müziğe kadar her şey var. Daha önce İstanbul'da 2008 ve 2009 yıllarında kapalı gişe gösteri yapan topluluk, 9-10 Şubat günlerinde müzikseverler ile Congresium Ankara'da buluşacak.

KAPALI GİŞE OYNUYOR
2 keman, 1 viyola ve 1 çello sanatçısından oluşan grup, uzun yıllardır dünyanın dört bir yanında kapalı gişe oynuyor. Yüksek kalitedeki klasik müzik repertuvarlarını rock, caz, dans, mim ve komediyle harmanlayarak muhteşem bir gösteri sunuyor.

İzleyicilerin gönüllerini fethediyor
1998'de 'Victoire De La Musique En İyi Müzikal Gösteri Ödülü' ve 1994-1998-2003 yıllarında 'Moliere En İyi Müzikal Gösteri Ödüleri'ni kazanan topluluğun üyeleri Laurent Vercambre (keman), Jean Claude Camors (keman), Pierre Ganem (viyola) ve Jean-Yves Lacombe (çello) bir yandan üstün müzik yeteneklerini sergilerken, bir yandan da komik şovlarla izleyicinin gönlünü fethediyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Müzikle mizah birleşti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN