Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Otobüsler mahalleye girmiyor

Dik yokuş nedeniyle Akpınar Mahallesi'ne girmeyen otobüsler, mahallelileri zor durumda bırakıyor. Metrelerce yürümek zorunda kalan vatandaşlar, mahalle içine otobüs istiyor

Kızılay ve Ulus istikametinden Akpınar Mahallesi'ne gitmek için kullanılan 145, 147 ve 154 numaralı otobüsler, evlerine ulaşmak isteyen Akpınarlılar'ı metrelerce yürümek zorunda bırakıyor. Eğimli bir yapıya sahip olan mahallede özellikle zorlu geçen kış aylarında soğuk havaya maruz kalan vatandaşlar, hem dik yokuşları çıkmak zorunda kalıyor hem de hastalıklardan kaçamıyor.

"ZORLUK ÇEKİYORUZ"
Mahallenin içine uğramayan, yalnızca Dikmen Caddesi üzerindeki duraklarda duran 145, 147 ve 154 numaralı otobüsler, Akpınarlılar'a zorluk çektiriyor. Dik yokuşlardan inip çıkmakta zorluk çeken mahalleli, "Yüksek bir bölgede bulunduğumuzdan özellikle kış aylarında eve gidip gelirken büyük zorluklar çekiyoruz. Hem halk hem de belediye otobüsleri mahallemizin içine mutlaka uğramalı" dedi.

"HASTALANIYORUZ"
Soğuk havalarda sık sık hastalandıklarını dile getiren Akpınarlılar, "Dikmen Caddesi'ne ya da Konya Yolu'na kadar yürümek zorunda kalıyoruz. Metrelerce mesafedeki duraklara ulaşırken doğal olarak soğuktan hastalanıyoruz. Ayrıca bölgemizdeki yaşlı ve engelli nüfus için dik yokuşları çıkmak neredeyse imkansız. En kısa sürede bu sıkıntımıza çözüm getirilmesini talep ediyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
Otobüsler mahalleye girmiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN