Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sokak müzisyenleri adres tarifi veriyor

Uzun süredir Tunalı Hilmi Caddesi ziyaretçilerine müzik ziyafeti sunan "The Free Hugs" isimli sokak müzisyenleri, hem ücret karşılığı adres tarif ediyor hem de kredi kartından bahşiş alıyor

Özellikle hafta sonları Tunalı Hilmi Caddesi kaldırımlarında müzik yaparak Başkentliler'i eğlendiren "The Free Hugs" isimli sokak müzisyenleri, para kazanma yöntemlerine ilginç yenilikler ekliyor. Ücret karşılığı adres tarif eden, üzerinde nakit bulunmayanlar için pos cihazı taşıyan grup üyeleri, "Ankaralılar'ı çok seviyoruz. Sabahtan akşama kadar sokaklarda müzik yapabiliriz" diyor. Gitar, trompet, cajon ve bir de bu müzik aletlerine Serdar Atsak, Cem Bozoğlu ve Mehmet Onur Akbaş can veriyor. Tunalı Hilmi Caddesi'ne yolu düşenlerin aşina olduğu "The Free Hugs" isimli sokak müzisyenleri, Başkentliler'le dolup taşan kaldırımlara renk katıyor.

İlginç kazanç
Önceden yalnızca müziğe kendini kaptıranların bozuk paralarına talip olan grup üyeleri, artık tüm tabuları yıkarak sokak müzisyenliğinin tanımını değiştiriyor.

Bahşişler kredi kartından
Kimi zaman 'kasa' ismini vererek boyunlarına astıkları kumbarayla kaldırımlarda yürüyen, kimi zaman ise sabit noktalarda hem adres tarif eden hem de kredi kartlarından bahşiş tahsil eden grup üyeleri, Başkent'e müzik ziyafeti sunmaya devam edeceklerini söylüyor. Grubun hem vokali hem de gitaristi olan Serdar Atsak, "Enerjimizi Başkentliler'in sıcak gülümsemelerinden alıyoruz. Hava koşullarına aldırmadan müzik yapmaya devam edeceğiz" diyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sokak müzisyenleri adres tarifi veriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN