'Ankaragücü için varız'

Ankaragücü kongresinde Başkanlık için adı geçen Mehmet Yiğiner, "Melih Gökçek destek verirse başkan olurum. Yoksa olmam, kulübe desteğim sürer" dedi

Giriş Tarihi: 9.1.2013
Ankaragücü Başkanlığı'na ismi geçen Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ANKESOB) Başkanı Mehmet Yiğiner ve Ankaragücü Yönetim Kurulu Üyesi Metin Akyüz, SABAH Ankara'yı ziyaret etti. Yiğiner, hafta sonu yapılacak kongrede tüm Başkentliler'in sarı-lacivertli kulübe sahip çıkmasını istedi. "Ankaralıyım" diyen herkesin artık taşın altına elini koyması gerektiğini belirten ANKESOB Başkanı Mehmet Yiğiner, şunları söyledi:

"HERKES TAŞIN ALTINA ELİNİ KOYMALI"
"102 yıllık çınar kurumak üzere hiç kimse aldırış etmiyor. Hafta sonu yapılacak kongre Ankaragücü'nün geleceği için çok önemli. 'Ben Ankaralıyım' diyen herkesin taşın altına elini koymasını istiyorum. Maddi yönden destek olamayanların da manevi desteğine ihtiyacımız var. Ankaragücü'nü böyle ayağa kaldırırız."
Sarı-lacivertli ekibin başkanlığı için aday olup olmayacağını Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile görüştükten sonra karar vereceğini de vurgulayan Yiğiner, "Son bir aydır Ankaragücü'nün kurtulması için uğraş veriyorum. Gözlerime uyku girmiyor. Ankaragücü'nü tartışılır hale getirdik. Belli bir yol kat ettik. İşadamları, bürokratlar ile görüşüyoruz. Artık son dönemece girdik. Pazar günü yapılacak kongrede aday olup olmayacağımı Melih Gökçek ile görüştükten sonra karar vereceğim. Şu an başkan adayı değilim. Ancak kulübün kurtulması için elimden geleni yapıyorum" diye konuştu.

DELEGE SİSTEMİ İÇİN YENİ FORMÜL
Mehmet Yiğiner, "Ankaragücü'nde delege sistemini değişti. Kapılar sonuna kadar Başkentliler'e açıldı. 450 delegesi olan kulübün şimdi delege sayısı 1172'lere çıktı. Ankaragücü kişilerin değil, Ankaralı'nın kulübü haline geldi. 5 milyonluk bir Ankara var ve herkesin destek olması gerekiyor. Kulübün şu an 80-90 trilyon borcu var. Şu an başkan adayı değilim. Ancak başkan adayı olursam ve o koltuğa oturursam öncelikle transfer yasağını kaldıracağım. Belki transfer yasağının kalkmasından sonra bir alt lige düşebiliriz. Bu da sıkıntı değil. İki sezon içinde tekrar Süper Lig'e çıkarız. Bunların oluşması için kesinlikle Gökçek'in bana destek olması gerekiyor. Olmaz ise ben kesinlikle aday olmam. Ancak kulübün elektrik, su ve doğalgaz parasını öder ve hayati giderlerini karşılarım" dedi.

'TARAFTARLARIN PROFİLİ MUTLAKA DEĞİŞMELİ'
Ankaragü cü'nün enerjik ve hareketli bir taraftarı olduğunu söyleyen Yiğiner, sözlerine şöyle devam etti: "Ankaragücü, Başkent'in en önemli değerlerinden biridir. Çok önemli bir taraftar topluluğu vardır. Ancak maçlarda bunu agresif kullanıyorlar ve takıma zarar veriyorlar. Küfreden taraftarlar yüzünden Ankaragücü Türkiye Futbol Federasyonu'nun en iyi müşterisi oldu. Her maç sonrasında en az 20 bin lira para ödeniyor. Zor günler geçiren bir kulübün taraftarı böyle olmamalıdır. Mutlaka taraftar profili değiştirilmelidir."

AHLAT İÇİN SUÇ DUYURUSU
Ankaragücü Kulübü Yönetim Kurulu, eski başkanlardan Bent Ahlat hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı'na "görevi kötüye kullanmak, kulüp evraklarını ve parasını elinde bulundurmak" iddialarıyla suç duyurusunda bulundu. Ankaragücü Kulübü Başkanı Atilla Süslü, "Borç bırakan tüm yönetimler hakkında suç duyurusunda bulunmaya hazırlanıyoruz. Herkes ödeme yaptığını iddia ediyor ama ortada 80 milyon liralık bir borç var. Hangi yönetimler nasıl borçlandıysa ortaya çıksın. Borç bırakan tüm yönetimler hakkında suç duyurunda bulunacağız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Ankaragücü için varız'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN