Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Köpekler ölecekti

Çankaya Belediyesi Sahipsiz Hayvan Barınağı'ndaki köpeklerin iki hafta 'aç kaldığı' ortaya çıktı. 'Mama krizinin' belediyedeki iç sürtüşmeler nedeniyle yaşandığı öğrenildi

Giriş Tarihi: 10.1.2013
Sokak köpeklerinin barındığı Mühye Köyü'ndeki Çankaya Belediyesi Sahipsiz Hayvan Barınağı'nda iki hafta boyunca 'mama krizi' yaşandığı öğrenildi. 2 bin 500 hayvana belediyenin 'mama' veremediği ortaya çıktı. Bu süre zarfında hayvanların aç kalmaması için belediye yemekhanesinden artan yemeklerin barınağa getirildiği iddia edildi. Hayvanseverler de hayvanların açlıktan ölmesini önlemek için dışarıdan mama ve yemek takviyesi yaptığı belirtildi.

İMZA ATMADI, GÖREVDEN ALINDI '
Mama krizi'nin ardında ise Çankaya Belediyesi'nde eski ve yeni kadrolar arasındaki sürtüşmenin yattığı öğrenildi. Belediyenin barınak için her yıl 3 milyon TL'nin üzerinde bütçe ayırdığı, 'mama'ların alınması için 'İhale Komisyonu' kurulduğu öğrenildi. Barınakta görevli bir veterinerin mama alınması için imza vermediği iddia edildi. Belediye ise iki hafta süren bu krizin ardından veterineri görevinden aldı. Yerine getirilen veterinerin 'mama alımı' için imza atmasıyla sorun çözüldü.

"Hiçbiri zarar görmedi"
Barınaktaki hiçbir hayvanın açlıktan ölmediğini söyleyen Tanık, "Hayvanların bakımı için büyük özveri gösterdik. Belediye her yıl 3 milyon TL'nin üzerinde bütçe ayırıyor. Bu merkezin Türkiye'de bir benzeri yok. 61 kafes içinde köpek, kedi, kuş, eşek sahipsiz binlerce hayvan bulunuyor. Ameliyattan rehabilitasyonuna kadar birçok sorunla ilgileniyoruz. Kışı burada geçirecek hayvanlar için çevre düzenlemesi yaptık. Alana 500'e yakın ağaç diktik. Her canlının hayatı bizim için önemli" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Köpekler ölecekti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN