Karşıyaka'da yer yok Ortaköy hazırlanıyor

Nüfusun hızla arttığı Ankara'da Karşıyaka Mezarlığı artık ihtiyaca cevap vermiyor. Büyükşehir Belediyesi, bu nedenle Ortaköy Mezarlığı projesini hayata geçiriyor

Giriş Tarihi: 11.1.2013
Türkiye'nin en donanımlı mezarlığına sahip Ankara, artan nüfusuna paralel olarak ihtiyaca cevap verebilmek amacıyla Ortaköy Mezarlığı'nı devreye sokuyor. Günde ortalama 30 defin işleminin yapıldığı Ankara'da artık Karşıyaka Mezarlığı yeterli gelmiyor. Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Mezarlıklar Şube Müdürü Şükrü Çetin, Mamak Ortaköy Bölgesi'ndeki alanın hazırlıklarının son aşamaya geldiğini ifade etti.

ALTYAPI TAMAMLANDI

Ortaköy Mezarlığı'nda altyapının tamamlandığını, 92 bin lahidin defin için hazır hale getirildiğini anlatan Şükrü Çetin, "Ortaköy Mezarlığı, modern cami, sosyal tesisleri, geniş yolları, otopark alanları, merkezi yayın sistemiyle şubat ayı başında defin işlemleri için hazır hale gelecek" dedi.

KORUNAKLI ALAN
Çetin,Ortaköy Mezarlığı'nda bin kişinin namaz kılabileceği cami inşaatının tamamlanmak üzere olduğunu belirterek, "5 bin kişi de cami dışında namaz kılabilecek. Kar, yağmur ve güneşe karşı üzeri özel çadır sistemiyle kapatılan korunaklı bir alan yapılıyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karşıyaka'da yer yok Ortaköy hazırlanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN