İlk ödül cinayet dedektiflerinin

Ankara Emniyet Müdürü Kadir Ay'ın polisin performansını artırmaya yönelik hayata geçirdiği "tatil" projesinden öncelikle cinayet masası dedektifleri yararlanarak Bodrum'a gitti

Giriş Tarihi: 13.1.2013
Muğla'dan 5 ay önce Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne atanan Kadir Ay, personelin motivasyonunu artırmak için "tatil" projesi geliştirdi. 18 bin kişilik personelinin performansını artırmayı hedefleyen Kadir Ay, ilginç bir projeye imza attı. Kadir Ay'ın kurmaylarına verdiği talimat doğrultusunda her ayın sonunda yapılacak değerlendirmeye göre en başarılı ekip ve memurlar önce puanlandırıldı. Belirlenen puanı tutturanlar aileleriyle birlikte bir haftalık Bodrum tatilini almaya hak kazandı. Ekip ve memurların yaptığı başarılı çalışmaları puanlama sistemiyle ödüllendiren Ay'ın projesinden ilk yararlanan Cinayet Büro Amirliği ekipleri oldu.

Her operasyona ayrı puan verdi
Projeye göre cinayet zanlısının yakalanması 35, kaçakçılık ya da terör operasyonu 25, hırsızlık çetesine darbe ve kapkaç aydınlatma 20, silah yakalama ve gasp suçu aydınlatma 15, fuhuş soruşturması ise 15 puan ile sınırlandırıldı. Bu kapsamda Ankara'da ilk tatili hak eden birim, cinayet bürosu dedektifleri oldu. Mehmet Ali Ceyhan'ı içinde sigara bulunan aracıyla gasp edip öldüren dört kişiyi kısa sürede yakalayan dedektifler Ay'dan tatil hediyesi aldı.

Kan izinden belirledirler
Cinayet masası dedektiflerini tatile götüren olay Altındağ'da yaşandı. İddiaya göre iki çocuk babası Mehmet Ali Ceyhan sigara dağıtmak için gittiği mahallede tekel büfesi işleten iki kardeş Ali N. ve Umut N. tarafından önce gasp edildi. Ardından boğularak ormanlık alana atıldı. Gasp ettikleri ve üzerinde kan izi bulunan sigara kartonlarını ise Ali N.'nin sevgilisi olan Özlem Ç. ile annesi Sultan K.'nın evinde gizledi. Dedektifler kamera kayıtları ve kan izinden yola çıkarak iki gün içinde dört zanlıyı yakalayıp cezaevine gönderdi.
Kan izinden belirledirler
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İlk ödül cinayet dedektiflerinin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN