Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yiğiner umut vadetti

Ankaragücü'nün 45. Başkanı seçilen Mehmet Yiğiner, kimsenin kulübe üvey evlat muamelesi yapamayacağını dile getirerek "Biz bu yükün altından kalkarız" dedi

Giriş Tarihi: 15.1.2013
Ankaragücü'nün genel kurulu gelecek adına umut verdi. Sarı-lacivertli kulübün tarihinin en yüksek katılımla yapılan kongresinde Mehmet Yiğiner, 45. Başkan seçildi. Divan Başkanlığı'nı Zekeriya Murat'ın yaptığı genel kurula 1282 kayıtlı delegeden 480 kişi oy kullandı. Kongrede ilk olarak verilen bir önergeyle Cemal Aydın'ın onursal başkanlığı oybirliği kaldırıldı. Tek başkan adayı olarak kongreye katılan Mehmet Yiğiner, yaptığı konuşmada önemli mesajlar verdi.

BİRLİK VE BERABERLİK MESAJI

Kulübün çok köklü bir mazisi olduğunu ifade ederek sözlerine başlayan Yiğiner, "Ankaragücü, Osmanlı İmparatorluğu'nun son yıllarında kurulmuş. Kurtuluş Savaşı'nda sporcularını şehit vermiş bir kulüp. Cumhuriyet'in kuruluşuna tanıklık etmiş köklü bir maziden geliyor. Böyle bir kulübün şu an düştüğü duruma üzülerek şahitlik ediyoruz. Eğer bu Ankaragücü kulübü o yıllarda bu mücadeleyi verdiyse şimdi bu çınar sizinle birlikte tekrar verecektir. Tek ihtiyacımız olan birlik ve beraberliğimizdir" dedi.

480 OYLA SEÇİLDİ
Mehmet
Yiğiner'in açıklamaları kongre salonunda coşkuyla karşılandı. Daha sonra sandıklar kurularak oy kullanma işlemine geçildi. 10 sandıkta 1282 delegeden 480 kişi oy kullandı. Tüm üyelerin oyu alan Mehmet Yiğiner, Ankaragücü'nün 45. Başkanı seçildi. Yiğiner'in yönetiminde şu isimler görev yapacak: "Atilla Süslü, Metin Akyüz, Kemal Muratoğlu, Bülent Şükrü Tanyeli, Nuri Muhammet Yaman, Fatih Mert, Hakan Bilgin, Ertan Şahin, Tamer Acar, Şaban Uğur Deveci, Bekir Çakan, Ercan Soydaş, Hasan Bilgili, Gürkan Büyükkaralı, Abdullah Karaata, Önder Akdoğan, İsmail Atasoy, Zekeriya Murat."

'GÖKTEN İNMEDİK'
Birilerinin kulübün kapanmasını istediğini belirten Mehmet Yiğiner, "Biz devreye girip her şeyi yoluna sokarken oyuncularımızın kanına girip ihtar çektiriyor. Konyaspor maçında olanları biliyorsunuz. Kulübün borcu var ama korkulacak bir şeyi yok. Beşiktaş'ın, Fenerbahçe'nin, Galatasaray'ın bizden 4-5 kat fazla borcu var. Şahsım adıma söylüyorum. Gökten zembille gelmedik. Hep mücadele ederek geldik. Hep davamızın peşinde koştuk. Bu şekilde bir kongre yapıyorsak bu 1 aylık süre içinde özveriyle çalıştığımızın göstergesidir" diye konuştu.

'KAPILARIMIZ AÇIK'
Mehmet Yiğiner, kulübün acil olarak 2 milyon 300 bin liraya ihtiyacı olduğunu vurgulayarak şunları kaydetti: "Biz Ankaragücü olarak büyük bir camia olarak bunu sağlayamıyorsak benim, belediye başkanlarının, bürokratların ayıbıdır. Ankaragücü'ne kimse üvey evlat muamelesi çekmeyi denemesin. Biz bu yükün altından kalkarız. Taraftarların arasına provokatörler sokuyorlar. Bizim taraftarlarımız heyecanlarıyla yüreğiyle ayağa kaldıracak güçtedir. Arkadaşlar ile istişare ettik. 2-3 milyon lira kaynak lazım dedik. Çok iş adamlarına gittik. Başkan olun biz destek olalım dedik. Yine destek olalım dedik. Kimse yanaşmadı. Bu durumda bırakıp kaçmak, Ankaragücü'nü kaderine terk etmek ne bize ne de size yakışır.

TESLİM OLMAK YOK
Ankaragücü teslim olmamalı. Teslim olacaksak da mücadele ederek teslim olalım. Biz hesabımızı kitabımızı yaptık. Bu kulüp ayağa kalkar. Transfer yasağı kalkar kalkmaz en kötü 2 lige düşer. Kimse aklından geçirmesin kapısına kilit vurulmayacaktır. Lütfen herkes üye olsun. Ankaragücü şahısların değil Ankaralılar'ın takımıdır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yiğiner umut vadetti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN