Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çubuk Belediyesi 400 yeni çöp konteynırı dağıttı

Çubuk Belediyesi, ihaleyle alınan 400 yeni çöp konteynırının dağıtımına başladı.

Giriş Tarihi: 16.1.2013 10:41
Çubuk Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından ihale ile alınan yeni 400 çöp konteynırın dağıtımının yapıldığını söyleyen Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, daha temiz bir Çubuk için hep birlikte el ele verilmesini istedi. Çubuk'un son yıllarda değişim ve gelişim gösteren ilçelerin başında gelen bir şehir olduğunu belirten Başkan Özden, ''Şehrin büyümesi ve gelişmesi ile birlikte bazı yeni talepler, beklentilerde ve ihtiyaçlar da doğmaya başlıyor. Bu ihtiyaçlardan birisi de çöp konteynırlarıydı. Hemşerilerimiz zaman zaman bu taleplerini bizlere iletiyorlardı, bizler de bu konuda geçici bir çözüm bulmak yerine kalıcı bir çalışma yaparak toplamda 400 yeni çöp konteynırının siparişini verdik. Alınan bu konteynırların vakit kaybetmeden dağıtımına başladık'' dedi.
Başkan Özden, 400 yeni çöp konteynırının öncelikli olarak şehrin giriş noktası olan Ankara bulvarına dağıtılacağını ve kalanlarının ise ihtiyaç duyulan noktalara Temizlik İşleri Müdürlüğü yetkilileri tarafından bırakılacağını kaydederek, vatandaşların çöp atarken konteynır konusunda daha hassas davranmalarını istedi.

Temizlik İşleri Müdürlüğü'ne bağlı personelin 24 saat esaslı çalışıp, özveriyle görev yaptığına değinen Başkan Özden, '' Çöp kamyonlarımızı yeniledik, vakumlu süpürgelerle temizliği daha kolay ve hijyenik hale getirdik. Büyük ölçüde konteynırlarımızı da yeniledik. Bunları Ankara Bulvarından başlanarak, diğer sokaklarda da ihtiyaç olan yerlere koyuyoruz. Yeni konteynırlar 400 litre kapasiteli ve katlanır kapağıyla daha pratik. Halkımızın sağlıklı, mutlu, güven dolu bir çevrede yaşamaları ve şehrimizin temizliği için yaz kış, gece ve gündüz demeden fedakarca görev yapan Temizlik İşleri Müdürlüğü çalışanlarımıza da buradan teşekkür ediyorum'' diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çubuk Belediyesi 400 yeni çöp konteynırı dağıttı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN