Binlerce kişi masal yazdı

Giriş Tarihi: 17.1.2013

Türkiye Yazarlar Birliği ve Polatlı Belediyesi'nin düzenlediği 2. Masal Yarışması'na yurt içi ve yurt dışından 2 bin 200 kişi katıldı

Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) ve Polatlı Belediyesi tarafından ilki 2005 yılında düzenlenen "Hala anlatacak masallarımız var" temalı Masal Yarışması'nın ikincisi sonuçlandı. Yarışmanın sonuçları TYB Genel Merkezi'nde düzenlenen basın toplantısıyla açıklandı. Türkiye çapında düzenlenen ancak yoğun ilgi nedeniyle Almanya, Kazakistan ve Bulgaristan'ın da aralarında bulunduğu uluslararası katılımların da kabul edildiği yarışmada, Başkent'ten Elifnaz Gökçeaslan ile R. Seyfi Yurdakul dereceye girdi.

YAZMAYA TEŞVİK EDİYOR
Polatlı Belediye Başkanı Yakup Çelik, toplam 2 bin 200 başvurunun kabul edildiği yarışmayı edebiyatımızda masal türünün gelişmesi ve yaygınlaşması, çocuk, genç ve yetişkinlerin Türk dilini daha ustaca kullanılması, yeni yazarların ortaya çıkması amacıyla düzenlediklerini söyledi. TYB Vakfı Başkanı D. Mehmet Doğan ise yazmaya teşvik etmenin aynı zamanda okumaya teşvik etmek olduğunu belirterek, "Sadece çocuklar değil yetişkinler de hala masal yazmaya devam ediyor. Türkiye'den neredeyse tüm vilayetlerden katılım oldu. Böyle bir yarışmaya 2 binin üzerinde kişinin katılması bir rekordur" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Binlerce kişi masal yazdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN