İhtiyaç sahiplerine adli destek

Giriş Tarihi: 17.1.2013
Adli Yardım Bürosu, isteyen vatandaşlara hukuki destek sağlıyor. Yenimahalle Belediyesi ve Ankara Barosu'nun 2011 yılında hayata geçirdiği büro, maddi durumu nedeniyle avukat tutamayan kişilere yardım ediyor. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, "Büyük bir sosyal yaraya parmak bastık. İhtiyacı olan ancak hukuki destek alamayan vatandaşlarımız buraya gelerek sorunlarını çözmeye çalışıyor. Baromuzun avukatları vatandaşlarımızı dinleyerek, onlara yol gösteriyor" dedi.

SİSTEM NASIL İŞLİYOR?
Boşanma, velayet, aile hukuku, iş davaları ve haciz işlemleri gibi konuların ağırlıklı olarak danışıldığı Adli Yardım Bürosu'na gelen vatandaşlar, baronun hazırladığı durum anketini doldurarak başvuruda bulunuyor. Ekonomik ve sosyal durumları incelenen vatandaşlar, Ankara Barosu'nda toplanan 20 kişilik komisyon tarafından değerlendirmeye alınıyor. Komisyondan geçenler Baro'nun görevlendirdiği avukatlarla ücret ödemeden dava açabiliyor.

300 AVUKAT ÇALIŞTI
Büroda bugüne kadar yaklaşık 300 avukat görev yaptı. Yenimahalle Belediyesi Adli Yardım Bürosu'ndan 2 bine yakın vatandaş hukuki destek aldı. 254 kişi ise ücretsiz avukat hizmetinden yararlandırılarak davaları sonuçlandırıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İhtiyaç sahiplerine adli destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN