Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Muhtarlık soygunu

Batıkent'teki Kardelen ve İnönü mahalleleri, aynı gece arka arkaya soyuldu. Semtte hırsızlık olaylarının artması, vatandaşları da muhtarları da korkuttu

Giriş Tarihi: 17.1.2013
Batıkent'te aynı gün iki muhtarlık soyguna uğradı. Kardelen ve İnönü mahalleleri muhtarlığı geçen cumartesi gece 23.00 sularında hırsızların mekanı oldu. Olaydan bir gün sonra sabah muhtarlık binasına gelen Kardelen Mahalle Muhtarı Ali Coşkunyürek, pencere önündeki demirlerin kesildiğini ve camların tornavidayla zorlanıp, açıldığını gördü. Coşkunyürek, içeriye giren hırsızların pencerenin önündeki fotokopi makinesiyle yanındaki yazıcıyı, çekmecedeki bir miktar parayı, soğuktan korumak için kullanılan buharlı ısıtıcıyı aldığını söyledi.

ÜÇÜNCÜ KEZ YAŞANDI
İki dönem muhtarlık yapan Coşkunyürek, "Göreve geldiğim günden bu yana muhtarlık binasında 3. hırsızlık vakası yaşanıyor. Mahallede ve Batıkent çevresinde artan bu hırsızlıkları önlemek için emniyetle koordineli çalışmalar yürütmeye çalışıyoruz. Ancak bir türlü önüne geçemiyoruz. Caydırıcı önlemleri alsak da etkili olmuyor. Hırsızlığın ceza süresi 2 yıldan daha az. Bu da onları caydırmıyor" diye konuştu.

'Güvenlik sağlanamıyor'
Aynı gün İnönü Mahallesi Muhtarlığı'na da hırsızların girdiği öğrenildi. Hırsızlar, muhtarlıkta bulunan mahalleliye ait özel notları, masada duran bir miktar bozuk parayı aldı. Muhtar Nurettin Arslan "Batıkent'te artmaya başlayan hırsızlık olayları herkeste tedirginlik yaratıyor. Daha önce yine seçim öncesi hırsızlık olayı olmuştu. Bu muhtarlığın 3. soyuluşu. Polis ekipleriyle koordineli çalışmamıza rağmen gerekli güvenliği sağlayamıyoruz. Mahalle sakinlerinin kişisel bilgilerinin bulunduğu dosyaların çalınması büyük sorun doğurabilir. Çok tedirginiz" dedi.

Yaren YİĞİT
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Muhtarlık soygunu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN