Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Caddeler aydınlatıldı

Giriş Tarihi: 18.1.2013

Başkent'in dört bir yanında ışıklandırma çalışmaları yapan Büyükşehir Belediyesi, yeşillendirme çalışmalarına da aralıksız devam ediyor

Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Dairesi, simgesel özelliği bulunan binaları ve yeşil alanları özel sistemlerle aydınlatıyor. AŞTİ, Anayasa Mahkemesi, Dışişleri Bakanlığı binası, Milli Kütüphane ve Ümitköy Köprüsü'nde aydınlatma çalışmalarına başlayan belediye, kentte yeşillendirme çalışmalarına da büyük önem veriyor. Atatürk Bulvarı, Cinnah Caddesi, park ve merkezi bölgelerde yapılan ışıklandırmaların beğenilmesi üzerine çalışmalar genişletildi.

IŞIKLANDIRILACAK
Yetkililer, ağaç diplerine gözü almayan armatürler yerleştirildiğini anlatarak, "AŞTİ' 770 led armatürle, yeşil ve mavi renkle ışıklandırılacak. Dışişleri Bakanlığı 545 armatür beyaz ve amber tonlarıyla renklendirilecek. Anayasa Mahkemesi'ne temizliği ve saflığı simgeleyen 151 beyaz renk projektör ve yere gömme beyaz armatür konulacak. Milli Kütüphane'ne de mavi ile beyazın hakim olacağı 58 led armatürle aydınlatılacak" dedi.

DEĞERLER ORTAYA ÇIKACAK
4 binanın aydınlatılması tamamlandıktan sonra 30 yapıya da ışıklandırma yapılacak. Başkent'in tarihi ve simgesel özellikleriyle yurt içinde ve yurt dışında tanınan değerleri ışıklandırma sayesinde ortaya çıkartılacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Caddeler aydınlatıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN