Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mülkiye'de çorba servisi

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde 24 saat açık olan kütüphane, öğrencilerin akınına uğruyor. Yönetim, gece ders çalışanlara sıcak çorba ikram ediyor

Başkent'in "inek öğrencileri" ile ünlü okulu Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde hayat, 24 saat devam ediyor. Sınav dönemlerinde ders çalışan öğrenciler için kütüphane kapılarını gün boyunca açık tutma kararı alan fakülte yönetimi, gençlere gece yarısı çorba dağıtıyor. Öğrencilerin sıcak ve rahat bir ortamda ders çalışması için çalışmalar yürüttüklerini belirten Fakülte Dekanı Yalçın Karatepe, "Amacımız, Mülkiye'yi 24 saat yaşayan bir kampus haline getirmek" dedi.

"SAĞLIKLI BESLENMEK İÇİN"
Gece yarısı öğrenci kütüphanesi ziyaret edip öğrencilerle birlikte çorba için Yalçın Karatepe, "İdealimiz fakülteyi 24 saat yaşayan bir kampus haline getirmek. Şimdilik kütüphanemizi öğrencilerimize açtık. Burada öğrencilerimiz bütün gece boyunca kütüphaneden istedikleri kaynaklara rahatça ulaşıp, bilgisayarları kullanabiliyor. Gece ders çalışan öğrencilerimizin sağlıklı beslenebilecekleri bir yer yoktu. Biz de her gece çorba servisi koyduk" dedi.

BÜTÜN ÖĞRENCİLER BURADA
Siyasal Bilgiler Fakültesi Kütüphanesi, öğrencilere tanıdığı kolaylıklarla kentteki diğer öğrenciler arasında da popüler oldu. Aralarında Gazi ve Hacettepe üniversitelerinden birçok öğrenci de ders çalışmak için Mülkiye kütüphanesini tercih ediyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mülkiye'de çorba servisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN