Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yardımsever işadamı Kemal Oğuz

Giriş Tarihi: 21.1.2013

Gayrimenkul sektöründeki yatırımları Türkiye sınırlarını aşan, "Kazanmak paylaşabilmektir" diyen Kemal Oğuz, gelirinin bir kısmını hayır işlerine harcıyor

Genç bir girişimci bu haftaki konuğumuz. Kelimenin tam anlamıyla tam bir girişimci. Türkiye'nin yanı sıra dünyada gayrimenkul sektörünü çok iyi değerlendirip ona göre yatırımcıları yönlendiren Kemal Oğuz, aynı zamanda yardımsever. Oğuz, Doğduğu Malatya'da ve yaşadığı Ankara'da birçok sosyal sorumluluk projesini de gerçekleştiriyor.

Okuyucularımız sizi yakından tanımak isteyecektir. Kemal Oğuz kimdir, bize kısaca kendinizden söz eder misiniz?
1979'da Malatya'nın Battalgazi eski ismi ile Aşağışehir ilçesinde doğmuşum. Babamın işleri dolayısıyla Ankara'ya geldik. İlk ve orta öğrenimimi Ankara Yükseliş Koleji'nde tamamladıktan sonra Bilkent Üniversitesi'nde Bilişim Sistemleri ve Büro Yönetimi Bölümü'nü bitirdim. Babam 2003 yılında hayatını kaybetti. Bize her zaman varlığıyla destek olan hem annelik hem babalık yapan annem hayatta. Kendisi ev hanımı. En büyük dileği benim evlenmem. Bekar olduğum da ortaya çıktı. Bekarım ama kısa bir süre sonra evlilik hayatına 'merhaba' diyeceğim.

MALATYA BENİM İÇİN ÖNEMLİ
Malatya'nın köklü ailelerindensiniz, bir işadamı olarak memleketiniz için neler yapıyorsunuz?

Doğduğum, büyüdüğüm ve şu an hayatımın yarıdan fazlasının geçtiği Malatya benim için çok önemli. Malatya ile bağlantımızı hiç kesmedik bir ayağımız hep orada oldu. Halen çok sık bir şekilde Malatya'ya gidiyorum. Sadece benim için mi? Hayır Türkiye Cumhuriyeti'nin bir dönemine Malatyalılar damgasını vurmuş. Üstü açık siyaset okulu dersek yanlış olmaz. Sadece 45. ve 46. hükümetlerde başbakanlık yapmış 8. Cumhurbaşkanı Merhum Turgut Özal'ı söylesek yeter.

İhtiyacı olan insanlara destek için hep sahadasınız…
Bir insanın memleketi için neler yaptığını paylaşması çok doğru olmaz. O, Allah ile benim aramda kalsın ama şunu söyleyebilirim. Her zaman düsturum "Acaba Malatya'ya ne verebilirim, Malatyalı hemşerilerim için ne yaparım?" olmuştur. Bu doğrultuda sürekli sahadayım Malatya'da olmadığım zamanlarda bile telefonum Malatyalılar'ın emrinde. Geçimimi Ankara'da yaptığım işlerden kazanıyorum. İkinci memleketim yaşadığım yer Ankara. Aynı duygularla Ankaralılar'ın da hizmetindeyim.

CAZİP FIRSATLAR SUNUYOR
Uluslararası sektörde gayrimenkul alım satımı işiyle uğraşıyorsunuz. Sektörün öncü firmalarından birisiniz. Gayrimenkul sektörü hakkında bilgi verir misiniz?

İnsanımız, yıllarca enflasyonla hayat pahalılığı ile boğuştu. Bırakın gayrimenkul almayı ayın sonunu zor getiriyordu. Türkiye ekonomisindeki istikrar ve bankacılık sisteminin iyileştirilmesiyle birlikte insanlara cesaret geldi ve artık kira ödemek yerine taksit ödeyerek ev sahibi olma yolunu seçmeye başladı. Dünyada küresel bir kriz yaşanmasına rağmen büyüyen bir ülkemiz var. Türk insanı için bu büyük bir şans. İnşaat sektörü sadece Türkiye'de değil dünyada birçok başarılı projeyi gerçekleştirdi, gerçekleştiriyor. Türk gayrimenkul sektörü, özellikle son on yılda kayda değer biçimde öne çıkarak yatırımcılar için giderek daha cazip fırsatlar sunar hale geldi.

ARKADAŞINA GÖNDER
Yardımsever işadamı Kemal Oğuz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN