Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dersimiz: Tehlikeli yolda akrobasi

Giriş Tarihi: 22.1.2013

Batıkent Turgut Özal Mahallesi'nde birbirine yakın 3 okulun öğrencileri karşıdan karşıya geçmek için büyük sıkıntı yaşıyor. Öğrenciler hızla gelen araçların arasından geçerken 'ölüm' tehlikesi atlatıyor

Öğrenciler,Batıkent Turgut Özal Mahallesi'ndeki yoldan geçmeye çalışırken büyük sıkıntı çekiyor. Aktif Koleji, Kariyer Koleji ve Mehmet Akif İnan İlkokulu'nda eğitim gören öğrenciler, ders çıkışında bulvardan karşıya geçmek isterken adeta 'akrobasi' yapıyor. Özellikle 2209. Cadde ile 2213. Sokak'ın kesiştiği yeri kullanan öğrenciler, hızla gelen araçların arasında resmen ölümle dans ediyor.


VELİLER BIRAKMIYOR

Son yıllarda yeni yapılan binalarla nüfusu hızla artan ve Çakırlar diye bilinen bölgedeki 2209. Cadde'de yaşanan sıkıntı her geçen gün artıyor. Çevre Yolu, İstanbul Yolu, İvedik Organize Sanayi Bölgesi'ni birbirine bağlayan yolda ölümcül kazalar gerçekleşiyor. Veliler, çocuklarını bırakmayarak, güvenle karşıdan karşıya geçmelerine yardımcı oluyor.

"ARAÇLARI GÖREMİYORUZ"
Caddeye yakın sitede ikamet eden Ahmet Çevik, engelli oğlu Mustafa Çevik'i her gün okula getirip götürdüğünü belirterek, "Caddede trafik ışıkları yok. Mustafa okula yalnız gidemez. Çünkü arabalar çok süratli geliyor. Onu tek başına gönderemem. Bu yolu sık sık kullanıyoruz. Eğer ben evde yoksam oğlum o günler okula gidemiyor. Beton arabaları, kum kamyonları, otomobiller bu yoldan çok süratli geçiyor. Caddenin yolu engebeli olduğu için aracın gelip gelmediğini de göremiyoruz. Engellilerin ve yaşlıların bu kadar çok olduğu böyle bir yolda ışığın bulunmaması hepimizin hayatını zorlaştırıyor" dedi.

'Herkes tedirgin oluyor'
Yolun büyüklüğünden ve gerekli sinyalizasyon çalışmasının yapılmamasından yakınan Mahalle Muhtarı Suna Sezer ise "Çalışan kesim sabah ve akşam, öğrenciler okul saatlerinde, yaşlılar ve engelliler ise gün içinde yolu sıklıkla kullanıyor. Bu kadar büyük bir yolda trafik ışıklarının olmaması bizi tedirgin ediyor. Yolun çevresinde okullar var. Bu ise sorunun daha da büyümesine neden oluyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dersimiz: Tehlikeli yolda akrobasi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN