Resimlerini parmaklarıyla yapıyor

Dünyada eşi olmayan bir teknikle resim yapan ressam Kibarkaya 45. sergisini lı sanatseverlerin beğensinne sundu.

Giriş Tarihi: 22.1.2013 11:49
Dünyada eşi benzeri olmayan bir teknik kullanarak resimlerini parmaklarıyla yapan ressam Memik Kibarkaya, 45. sergisini lı sanatseverlerin beğenisine sundu.
Ressam Memik Kibarkaya Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) binası sergi salonunda sergi açtı. Ressam Memik Kibarkaya, 45. sergisini açtığını belirterek, sergisinin Anadolu insanını konu aldığını ifade etti. Kibarkaya, boyama tekniğinden de bahsederek, 'Boyayı çamur haline getiriyorum. Bu benim tekniğim. Dünyada böyle bir teknik yok' dedi.

Kibarkaya, kağıdı ve pastel boyayı kıyma makinesinde ezerek, çamur haline getirdiğini söyleyerek, resimlerini parmakları ile yaptığını anlattı. Türkiye Atom Enerjisi Kurumu'nda 2000 yılında çalışırken özel bir kağıt keşfettiğini ve kağıdın da partikülleri ayrıştırmada kullanılan bir kağıt olduğunu belirten Kibarkaya, hoşuna giden objelerin tümümü kendisini ilgilendirdiğini ve bunları resimlerine konu yaptığını ifade etti. Kibarkaya, resimleriyle ilgili de bilgi verdi. Doğduğundan beri doğanın içinde olduğunu anlatan Kibarkaya, 'Bir farklılık olsun dedim. Tesadüfi buldum' diye konuştu.

Açtığı sergilerin büyük ilgi gördüğünü belirten Kibarkaya, 'Sergilerim büyük ilgi gördü. Keşfedilmek istiyorum. Eğer Avrupa'da böyle bir resim sanatı meydana çıksa, öyle sanıyorum dünya bunu kapar. Turizm Bakanlığı, Kültür Bakanlığı bununla ilgilenir' şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Resimlerini parmaklarıyla yapıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN