Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Minik eller artık üşümeyecek

Ağrı'daki bir öğretmenin sosyal medyada paylaştığı yardım çağrısı çığ gibi büyüdü. Başkent'te de minik öğrenciler için düzenlenen bowling turnuvasında 10 bin TL yardım toplandı

Ağrı'nın Patnos ilçesindeki bir ilköğretim okulunda görev yapan öğretmenin yardım çağrısıyla başlayan kampanya, Başkent'te de yankı uyandırdı. 'Minik Eller Üşümesin' kampanyası kapsamında önceki akşam bir araya gelen Ankaralılar, Bilkent Rollhouse'da gecenin geç saatlerine kadar bowling oynadı. Turnuvadan yaklaşık 10 bin lira gelir elde edildi.

10 BİN LİRA TOPLANDI

Ağrı'da çalışan bir öğretmenin yardım çağrısı üzerine 'TwitPrensi' takma adıyla binlerce takipçiye sahip olan Yasin Kocabuga'nın Twitter üzerinden başlattığı sosyal sorumluluk projesi kısa sürede 'Minik Eller Üşümesin' kampanyası ile milyonlara ulaştı. Doğu, Güneydoğu ve Anadolu'nun bazı illerinde okuyan yaklaşık 2 bin ilköğretim öğrencisinin ihtiyaçlarını karşılamayı hedefleyen kampanyanın Ankara ayağı, Bilkent Rollhouse'da düzenlenen bowling turnuvasıyla tamamlandı. Kampanya kapsamında düzenlenen turnuvaya 160 Başkentli katılırken, yaklaşık 10 bin lira gelir elde edildi.

2 BİN ÖĞRENCİ SEVİNECEK

Turnuvadan elde edilen gelirle, çeşitli kurum ve kuruluşların yaptığı giyecek ve kırtasiye yardımları, önceden belirlenen ihtiyaç sahibi yaklaşık 2 bin öğrenci için yola çıkıyor. Turnuvanın düzenlenmesinde büyük emeği olan Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu Başkanı Ahmet Recep Tekcan, turnuva öncesinde İstanbul Kızılay Bölge Müdürü İlhami Yıldırım'a, Rollhouse Spor ve Eğlence Merkezi Genel Müdürü Sinem Aydın Devrim'e, 'TwitPrensi' takma adıyla bilinen Yasin Kocabuga'ya ve Ankara gönüllüsü Pınar Çakır'a plaket takdim etti.

"15 değil, 150 olsun"
Ahmet Recep Tekcan, federasyon olarak kampanyayı desteklediklerini belirterek, "Dileriz seneye bu 15 okul, 150 okul olur. Türkiye'nin hiçbir yerinde çocukların üşümesini kimse istemez. Herkes eşit olsun. Twitter üzerinden başlattığımız bu kampanyaya destek olan herkese teşekkür ederim" diye konuştu. İstanbul Kızılay Bölge Müdürü İlhami Yıldırım ise Türk Kızılayı'nın görevinin yalnızca doğal afetlerde yardım etmek olmadığını vurgulayarak, "Sizlerden aldığımız emanetleri teslim ediyoruz. Siz yoksanız biz eksiğiz demektir" dedi.

Kadınlar
1. Sena Beyribey 2
. Nurcan Sarıkaya
3. Zeynep Aykaç

Erkekler
1. Mehmet Buzlu
2. Gürkan Özcan
3. Serkan Çakır
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Minik eller artık üşümeyecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN