Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yusuf YALKIN:O deli benim!..

Giriş Tarihi: 23.1.2013
Değişik bir insan… Her sözünden, dersine "İyi" çalıştığını anlıyorsunuz… Konuya tümüyle hakim.
Üstlendiği meseleye, "Çözüm bulmak konusunda" kararlı.
Kendine olan güveni tam.
Ve en önemlisi, bu işi "başaracağına" çok inanıyor!
Kimden söz ettiğimi anladınız mı? Ankaragücü'nün yeni başkanı Mehmet Yiğiner bu kişi… Uçan kuşa borçlanmış, yönetim krizinden perişan olmuş, puan cetvelinde en alt sıraya demir atmış bir kulübü, içine düştüğü bu bataktan kurtarmak için taşın altına elini sokan bu "inançlı adamı" dinlerken çok etkilendim.
TV'de bir saat program yaptık.
Program öncesinde, sonrasında dakikalarca konuştuk… Bir kere bile olsun, "karamsar tek söz" etmedi.
Geriye değil, ileriye dönük ama hep olumlu konuştu.
A. Gücü'nün "kurtuluş reçetesini" belli ki beynine yazmış… Kartviziti yeterince unvanla dolu Yiğiner'inAnkara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Umum Otomobilciler ve Şoförler Esnaf Odası Başkanı… Yani oldukça deneyimli.
Zaten bunu, A. Gücü'nün sorunlarını giderme planını anlatmaya başlayınca hemen anlıyorsunuz.
Kafasında, "zekice çözüm formülleri" var.
Öncelikle iç ve dış borçları temizlemek; FİFA ve UEFA ile sorunları sıfırlamak, transfer yasağı kalktığında, takımı 5- 6 oyuncu ile takviye edip, kümede kalmak için mücadele etmek… Bunu hayata geçirmek için çırpınıyor.
Gelir gelmez, kulübün kime borcu varsa, "uzlaşma yolu" önermeye başlamış zaten.
Alacaklılara çağrı yapıyor: "Gelin, hemen anlaşalım.
Bir plan çerçevesinde borçlarınızı ödeyelim. Zorluk çıkarır, takımın küme düşmesine neden olursanız, bırakın milyarları delikli kuruş alamazsınız…"
Yiğiner
, bu kadar açık ve net!
Tabii beklentileri de var. Ankaralı işadamlarından, esnaftan, tüm belediyelerden, devletten, partilerden, milletvekillerinden, takımı seven herkesten destek istiyor… "Burası Başkent. A. Gücü hepimizin takımı. Herkes taşın altına elini sokmalı. Kimse bana boş yere gelmesin. Elini cebine atarak gelsin" diyor. Yiğiner'in işi kolay değil… Ama o kararlı ve inançlı. "Bu işi başaracağım" diyor… Başkan, geçenlerde yaşlı bir amcayla karşılaşır. Adam, Yiğiner'e "Oğlum A. Gücü'nü kurtarmaya soyunan kahraman sen misin?" diye sorar. Yiğiner'in gözleri dolu dolu olur; yaşlı adamın elini öptükten sonra cevabını verir: "Evet amca; o deli benim!.."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yusuf YALKIN:O deli benim!..
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN