Ekin'in yerine Halk Tiyatrosu

Maddi gerekçelerle iki yıl önce yerleşik sahnesini kapatan Ekin Tiyatrosu'nun yerinde merhum tiyatro sanatçısı Erkan Yücel'in hayata geçirdiği Ankara Halk Tiyatrosu açıldı

Giriş Tarihi: 24.1.2013
Merhum tiyatro ve sinema oyuncusu Erkan Yücel tarafından kurulan ve 1985- 95 yılları arasında faaliyet gösteren Ankara Halk Tiyatrosu, iki yıl önce kapanan Ekin Tiyatrosu'nun yerinde yeniden kapılarını araladı. Sanat Yönetmeni Fatih Veli Ölmez, bir tiyatronun iki yıl boyunca kapalı kalmasının acı verici olduğunu belirterek, "Sanat şimdi burada tekrar nefes almaya başladı. Burası bir kültür merkezi oldu. Resim, müzik, tiyatro, edebiyat… Sanatı nasıl yaşatırız onun derdindeyiz" dedi.

DEĞİŞİM, GELİŞİM GETİRMELİ

Sanatta değişimin karşısında durulamayacağını ancak değişimin, yanında gelişimi de getirmesi gerektiğini söyleyen Ölmez, tamamen boş bir salonu canlarını dişlerine takarak yeniden açmayı başardıklarını, düzenleyecekleri etkinliklerle Ankara sanat hayatına değişim getirmeyi amaçladıklarını ifade etti.
"BURUK EZGİ"YLE PERDE
Ankara Halk Tiyatrosu'nda Hasan Öztürk'ün yazdığı, Ercüment Çamlı'nın sahneye koyduğu "Uysal Yurttaş Projesi" sahneleniyor. Oyun, bilinmeyen bir yerde ve zamanda geçiyor. Bir diktatörün bilim adamları vasıtasıyla toplumu kontrol altına alma çabaları ve buna bazı bilim adamlarının ayak diremesi anlatılıyor. Her hafta cumacumartesi sahnelenen bu oyunun ardından tiyatro, şubat ayında eski Çekoslavakya Cumhurbaşkanı ve yazar Vaclav Havel'in "Buruk Ezgi"yle perde açacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ekin'in yerine Halk Tiyatrosu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN