Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Emekli öğretmenin vasiyeti yerine geldi

2001 yılında vefat eden emekli Türkçe öğretmeni Hafize İhsan Payaza, tüm mal varlığını kendi adına bir okul yaptırılması için bağışladı. Vasiyeti yerine getiren Mehmetçik Vakfı, Valilik ile protokol imzaladı

Giriş Tarihi: 24.1.2013
İzmir ve Ankara'da Türkçe öğretmenliği yaptıktan sonra emekli olan Hafize İhsan Payaza, 2001 yılında vefat etti. Payaza, sahibi olduğu 4 daire, 2 işyeri ve 1 milyon 457 bin TL'yi Mehmetçik Vakfı'na bağışladı. Vasiyetinde adına bir okul yaptırılmasını isteyen Payaza'nın isteğini gerçekleştiren Mehmetçik Vakfı, Beytepe'de yapılması planlanan okul için dün Ankara Valiliği ile protokol imzaladı.

OKUL YAPTIRACAK
"
Eğitime Yüzde 100 Destek" projesi kapsamında Ankara Valiliği'ne başvuran Mehmetçik Vakfı Genel Müdürü Emekli Tümgeneral Salih Güloğlu, vefat eden emekli Türkçe öğretmeni Hafize İhsan Payaza'nın okul yaptırma vasiyetini yerine getirdi.

ÖNEMLİ BAĞIŞ
Hayatını eğitime adayan Payaza'nın, meslek hayatında İzmir ve Ankara'da öğretmenlik yaparak binlerce öğrenciye hizmet ettiğini dile getiren Vali Alaaddin Yüksel, "Vefat etse dahi ülkeye olan sorumluluğunu yerine getirmek isteyen öğretmenimiz, çok önemli bir bağış yaptı. Kendisinin toprağı bol, mekanı ise cennet olsun" dedi. Mehmetçik Vakfı'na vasiyeti yerine getirdiği için teşekkür eden Vali Alaaddin Yüksel, "Proje kapsamında imzaladığımız 52. protokol oldu. Ankara'da eğitim için büyük çaba sarf ediyoruz. İmzalanan 52 protokolün yarısını son 2 yılda gerçekleştirdik. 'Benim bu ülkenin çocukları için yerine getirmem gereken görevlerim var' diyen herkesi Ankara Valiliği'ne protokol imzalamaya davet ediyorum" diye konuştu.

CUMHURİYET REKORU
mza törenine katılan İl Milli Eğitim Müdürü Kamil Aydoğan ise Başkent'te 4 bin derslik inşaatının devam ettiğini ve bunun Cumhuriyet tarihinde rekor bir sayı olduğunu dile getirdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Emekli öğretmenin vasiyeti yerine geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN