Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Narkotik istikrar

Ankara'da 2011 yılında 1.5 ton, 2012'de 2 tonun üzerinde uyuşturucu yakalayan Narkotik polisi, yeni yılın ilk ayında ise yarım tondan fazla uyuşturucu ele geçirdi

Ankara Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, son 3 yılda düzenledikleri yüzlerce operasyonla yakaladıkları başarılı çizgilerini korumaya devam ediyor. Narkotik ekipler, 2011 yılında 1.5 tona yakın uyuşturucu madde yakalarken, bu sayı 2012'de 2 tonu aştı. Seri operasyonlarını aralıksız sürdüren ekiplerin 2013'ün ilk ayında ise yakaladığı uyuşturucu miktarı yarım tonun üzerine çıktı.

GEÇİŞ GÜZERGAHI
Türkiye Uyuşturucu ve Uyuşturucu İzleme Merkezi'nin (TÜBİM) hazırladığı raporlarda uyuşturucunun geçiş güzergahı olarak kullanılan Başkent'te son 3 yılda başarılı operasyonlara imza atıldı. Doğu ve Güneydoğu illerinden getirilen uyuşturucuyu Ankara üzerinden değişik illere sevk edildiğini takibe alan polis, zehir tacirlerine bir dizi operasyon düzenledi.

MİKTAR TONLA İFADE EDİLDİ

Dış illerden kamyon, tanker, kargo ve eskort araçlar vasıtasıyla Ankara'ya getirilen uyuşturucunun toplanma merkezi olarak bilinen Altındağ'a yönelik operasyonlarda istikrarlı bir yükselişin yakalandığı belirlendi. İstatistiklere yansıyan bilgilere göre, 2011 yılında 1.5 tonu bulan uyuşturucu madde miktarı 2012'de 2 tonu aştı. Ekipler, yeni yılın ilk ayında ise yarım tonu aşkın uyuşturucu madde yakaladı.

Esrar 7, ecstasy 5 TL
Ankara'da polisin yakaladığı uyuşturucu maddenin başında esrar gelirken bunu ectasy haplar, eroin ve kokainin takip ettiği belirlendi. "Cigara" olarak tabir edilen esrarın bir kullanımlık ücretinin ise 7 TL'ye kadar düştüğü, bazı eğlence mekanlarında satılan ecstasy hapların da 5 TL'den alıcı bulduğu öğrenildi. Son üç yıl içinde fiziki ve teknik takiple kullandıkları şifreli sözcükler deşifre edilerek düzenlenen operasyonlar kapsamında gözaltına alınan tacir sayısının da 2 bini aştığı kaydedildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Narkotik istikrar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN