Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Beyaz' devri bitiyor

Başbakan Erdoğan'ın "Beyaz ekmeği kaldıralım" sözleri üzerine yaşanan tartışmaya sokaktaki vatandaş da katıldı. Vatandaş, beyaz ekmek tüketse de kepekli ekmeğe sağlık için "Evet" diyor

Beyaz ekmeğin sofralardan kalkacağını açıklayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a vatandaş destek verdi. Başkent'te vatandaşların çoğu beyaz ekmek tüketse de sağlık için kepek ekmeğe 'Evet' diyor. Yakın zamanda beyaz ekmek devrinin kapanacağını düşünen vatandaşlar, israfın önlenmesi için de mutlaka gramajın düşürülmesi gerektiğini savunuyor.

İslam Katan:
Beyaz ekmek devri kapanacak. Tam buğday ekmeği bol vitaminli ve lif değeri yüksek. Beyaz ekmeğe göre çok daha sağlıklı. İsrafın önlenmesi için mutlaka ekmeğin boyutlarının küçülmesi gerekiyor. Bu arada fırınların da sürekli denetlenmesi gerekiyor.

Mustafa Yeşil:
Biz sofrada genellikle beyaz ekmek tüketiyoruz ancak sofradan kaldırılması gerektiğini düşünüyoruz. Çünkü kepek ekmeğin besin değeri beyaza göre yüksek. Belli bir alışma sürecinden sonra kepek ekmek tüketebiliriz. Şimdiden fırından almaya başladık.

Mehmet Kuman:
Yılardır beyaz ekmek tüketiyorum. Beyaz ekmeğin sağlıksız olduğunu düşünmüyorum. Tadını çok seviyorum. Kepekli ekmek yiyeceğiz de ne olacak? Ömrümüz mü uzayacak? Ekmeğime dokunulmasın. Mümkün değil kepek ekmek yemem. Kimse baskı yapmasın.

Cansu Pişkin:
Daha sağlıklı bir kuşak için sofradan beyaz ekmek kaldırılmalı. Ben bu karara olumlu bakıyorum. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın söylemlerini de doğru buluyorum. Beyaz ekmeğin sağlıklı olmadığını düşünüyorum. Biz de artık kepek ekmek satın almaya başladık.

Yusuf Duranay:
Türkiye'de gıda sektörü istismar ediliyor. Kepekli ekmeğin içine fırıncıların katkı maddesi koyup koymayacağını nereden bileceğiz? Bizim ilk önce iyi bir eğitime ihtiyacımız var. Ekmekte de standart geliştirilip, ondan sonra ekmeğe müdahale edilmesi gerekiyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Beyaz' devri bitiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN