Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erhan KARADAĞ: Yeni dönem

Giriş Tarihi: 26.1.2013
Hüseyin Ar, Ankara'da 15 yıl boyunca spora yön veren isimlerin başında geldi. Başkent futbolunda ve sporunda birçok ilklere imza attı. Tesislerin yapımında ve modern hale gelmesinde büyük bir emeği var. Uzun yıllar sonrasında Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanlığı'na sessiz sedasız veda etti. Amatör futbolu yıllardır yakından takip eden biri olarak, Ar ve ekibinin emeklerini ilerleyen yıllarda da unutmak mümkün olmayacak. Her meslekte olduğu gibi zamanı gelince görevi yeni isimlere bırakmak ve onlara yardımcı olmak erdemliktir. Ar'da böyle yaptı.
Bayrağı Hüseyin Ar'dan devralan genç ve deneyimli Murat Kandazdoğlu ise bu Ankara Amatör Spor Kulüpleri Başkanlığı'na yatkın bir isim olduğunu ilk icraatında gösterdi. Yaklaşık bir aydır geçici olarak başkanlık koltuğunda oturan Kandazoğlu, 19 Mayıs Dış Sahaların altında yaşam mücadelesi veren semt kulüplerin ışıklarını yaktırdı ve onlara su verilmesini sağladı. Kendi ekibini kuran ve yıllarını amatör spora harcayan Kandazoğlu'nun şubat ayında yapılacak kongrede güvenoyu alıp, yeni görevinde başarılı olacağına inanıyorum. Şu an geçici olarak başkanlık koltuğunda oturuyor. Ancak yine de gecesini gündüzüne katıp gençler için bir şeyler yapmaya çalışıyor. Yanına aldığı isimler de Ankara'nın sevilen ve amatörü yakından bilen spor adamları. Bu nedenle Ankara'da yeni bir dönem başlıyor. Bu dönemde de Kandazoğlu ve ekibine büyük işler ve görevler düşecek.
Bir de sözüm belediyelere, 'belediyenin' takımı olmaz. Sınırları içinde bulunan takımların hepsi belediyenin kulübüdür. Yalnızca belediye ismini taşıyan kulübe yardım edilip, diğerleri dışlanırsa ilerleyen dönemlerde büyük sıkıntılar yaşanır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erhan KARADAĞ: Yeni dönem
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN