Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Trafik çilesi TBMM'de

Giriş Tarihi: 27.1.2013

Batıkent Çakırlar bölgesinde yaşanan trafik sorunu, TBMM'de de gündem konusu oldu. SABAH Ankara'nın yayınları üzerine harekete geçen vekiller soru önergesiyle sorunu Meclis'e taşıdı

SABAH Ankara'nın gündeme getirdiği Batıkent'in yeni yerleşim bölgesi Turgut Özal Mahallesi'ndeki (Çakırlar) trafik sorunu TBMM'de de gündeme geldi. CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, İçişleri Bakanlığı'na konuyla ilgili soru önergesi verdi. Nazlıaka'nın verdiği önergede, bugüne kadar çalışma yapılmamasının nedenleri ve olaylın sorumlularının kim olduğunu soruldu.

HIZLA GELİŞİYOR
Önergesinde Çakırlar bölgesinin, Yenimahalle'deki en hızlı gelişen yerleşim bölgelerinde biri olduğunu belirten Nazlıaka, "Ankara'nın önemli cazibe merkezlerinden biri olan Çakırlar'da artan nüfus ve yetersiz trafik düzenlemeleri, yapımı devam eden yollar nedeniyle ulaşımda bazı sorunlar yaşanmaktadır. Turgut Özal Mahallesi'nde bulunan kavşak, ülkemizin en büyük kavşağı olmasının yanında bir tek trafik işareti ve lambası bulunmamasıyla dikkat çekmektedir. Batıkent- Çevre Yolu bağlantısını da sağlayan bu kavşak, çimento kamyonları gibi ağır vasıta geçişlerine de açık durumdadır" dedi.

SİNYALİZASYON İSTEDİ

Kavşakta trafik düzeninin sağlanması ve trafik lambalarının konulması için mahalle muhtarlığı tarafından defalarca başvuru yapılmasına rağmen bir sonuç alınamadığını ifade eden Nazlıaka, "Can ve mal güvenliği açından büyük tehlike yaratan bu kavşakta ivedilikle trafik sinyalizasyon çalışması yapılması gerekmektedir. Bugüne kadar Çakırlar kavşağında trafik sinyalizasyon çalışmaları neden yapılmamıştır? Kavşağa trafik işaret ve lambalarının konulması için istenmeyen bir olayın yaşanması mı beklenmektedir" diye sordu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Trafik çilesi TBMM'de
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN