Bahçelievler'in otopark sorunu

Başkent'in en çok ziyaret edilen mahallelerinden biri olan, günde ortalama 200 bin vatandaşın uğradığı Bahçelievler Mahallesi otopark sıkıntısıyla boğuşuyor

Giriş Tarihi: 28.1.2013
Evlerinin önüne araçlarını park edemez duruma gelen Bahçelievler Mahallesi sakinleri, otopark sorununa çözüm bulunmasını istiyor. Apartmanların özel otopark alanlarının yetersiz olduğunu dile getiren Bahçelievler Mahallesi Muhtarı Ali Rıza Çetecioğlu, "Mahallede kaldırım üzerine park edilen araçlar yayaları zor durumda bırakıyor" dedi.

YÜRÜYEMİYORLAR
Bahçelievler'in özellikle gençler tarafından rağbet gördüğünü söyleyen Çetecioğlu, semt sakinlerinin de bunun aksine yaşlı kesimden oluştuğunu belirtti. Çetecioğlu, mahallede yaşayan engelli ve yaşlıların otopark sorunu nedeniyle kaldırımda yürüyemez hale geldiğinin altını çizerek, yetkili tüm kurumları sorunu çözmeye davet etti.

KALDIRILSIN
Park edecek yer bulamayan sürücülerin araçlarını mecbur kalarak kaldırım üzerine park ettiğini de hatırlatan Muhtar Çetecioğlu, "Bu konuyu herkes ciddiye almalı ve çözüm için mutlaka adım atılmalı. Gerekirse tüm yetkililer bir araya gelerek tartışmalı ve konuyla ilgili fikir üretmeli. Öncelikli olarak mahallede bulunan galerilerin kaldırılması gerekiyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bahçelievler'in otopark sorunu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN