Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çubuk Belediyesi'nden eğitime destek sürüyor

Ankara'nın Çubuk ilçesi Belediyesi Eğitime destek hizmetleri kapsamında, interaktif insan vücudu 3 boyutlu eğitim setlerini ilköğretim okullarına dağıttı.

Giriş Tarihi: 28.1.2013 11:09

Çubuk Belediyesi Eğitim ve Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından ana sınıfı ve ilköğretim öğrencilerine yönelik olarak hazırlanan üç boyutlu sesli interaktif insan vücudunu tanıyalım maketleri okullara dağıtıldı.

Okullara yönelik yapılan fiziki desteklerinin yanı sıra eğitici materyaller de dağıtan Çubuk Belediyesi, bu katkısını yine sürdürüyor. Atatürk ve Cumhuriyet ilkokullarını ziyaret eden Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, ilköğretim ve anaokulu öğrencilerine yönelik olarak okullara üç boyutlu sesli interaktif insan vücudunu tanıyalım maketi dağıttı.

İlköğretim düzeyinde tüm okullara dağıtılan interaktif insan vücudu 3 boyutlu eğitim seti konuşan modeli sayesinde öğrencilerin organlarını daha kolay öğrenebileceğini söyleyen Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, ''Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın gelişimine katkı sağlamak için aldığımız 100 adet üç boyutlu sesli insan vücudunu tanıyalım maketini tüm ilkokul ve anaokullarına dağıtacağız. Amacımız daha bilinçli ve daha çok bilgili gençler yetiştirmektir. Bu nedenle çocuklarımıza faydalı olacağını düşündüğümüz eğitim araç ve gereçlerini elimizden geldiğince almaya çalışıyoruz'' dedi.
İlçe Milli Eğitim müdürlüğü bilgisinde dağıtılan İnteraktif insan vücudu öğretim setlerini öğretmenlere teslim eden Başkan Özden, uzun süre minik öğrencilerle sohbet ederken, insan vücudu hakkında da uygulamalı sorular sordu.

Öğretmen ve öğrencilerde eğitime destek konusunda Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden'e ve ekibine teşekkür etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çubuk Belediyesi'nden eğitime destek sürüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN