Ders olmadı

Gölbaşı Karagedik Mahallesi'nde iki çocuk geçen yıl kopan elektrik kablosu yüzünden canından olmuştu. Bu durumdan kimsenin ders almadığı ortaya çıktı

Giriş Tarihi: 28.1.2013
Geçen yıl temmuz ayında iki çocuk elektrik kabloları nedeniyle hayatını kaybetmişti. Gölbaşı Karagedik Mahallesi'nde yaşanan olayın üzerinden aylar geçti. Ancak hiç kimse bu durumdan ders almadı. Olaydan sonra kaza yerine gelen görevliler eğik durumdaki direkleri düzeltip gitmişti. 6 ay geçmesine rağmen mahalledeki elektrik iletim kablolarının durumu değişmedi. Direklerin birçoğunun eğik durumda olduğu mahallede, kabloların kopması ise an meselesi.

"FACİA GELİYORUM DİYOR"
Yaşamını yitiren Ömer Demir'in babası Mehmet Demir, elektrik kablolarının durumuna isyan etti. "Benim canım yandı, başka canlar yanmasın" diyen Demir, "Ömer 8 yaşındaydı. Elektrik şirketinin ihmali yüzünden can verdi. Olaydan sonra burada değişen hiçbir şey yok. Bütün kablolar tahrip olmuş durumda. Şirket, iletim kablolarının kopmaması için tuhaf şekilde çözümler üretmiş. Bazı direkler yan yatmış. Trafo kol kilitleri yok, her şey açıkta. Bir facia daha yaşanabilir" dedi.

"KABLOLARA DÜĞÜM ATIYORLAR"
Elektrik kablolarına düğüm atıldığını söyleyen Demir, "Enerjisa elektrik kablolarını yenileyeceğine kabloları sağlamlaştırmak için düğüm atıyor. Tahrip olan yerlere kilitli, vidalı çözümler üretiyor. Bu kabloları yenilemek bu kadar zor mu? İnsan hayatı bu kadar ucuz mu? Bu mahallede 7 bine yakın insan yaşıyor. Enerji şirketi buraya müdahale etmek için neden bekliyor?" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ders olmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN