Ucuzcular biterse rekabet sona erer

Giriş Tarihi: 28.1.2013

Berberler ve Kuaförler Federasyonu Başkanı Bayram Karakaş, saç kesim fiyatlarının eşitlenmesinin ancak haksız rekabetin önlenmesiyle mümkün olacağını ifade etti

Danimarka'da kadın ve erkeklerin saçlarının aynı fiyattan kesimine yönelik karar alınmasını esnaf olumlu buldu.

TARİFENİN ALTINDA
Türkiye Berberler ve Kuaförler Federasyonu ile Ankara Berberler Odası Başkanı Bayram Karakaş, sektördeki en büyük sorunun tarifenin çok altında çalışan "ucuzcu" salonlar olduğunu belirterek, "Eğer ucuzcuların önüne geçilirse sektördeki haksız rekabet bitmiş olur. Bu yapılırsa kadın ve erkek saç kesim fiyatları aynı düzeyde belirlenebilir" diye konuştu.

2 LİRAYA TIRAŞ OLUR MU?

Başkent'te 2 bin 980 erkek berberinin faaliyet gösterdiğini vurgulayan Karakaş, tarifeye uygun çalışan esnafın ucuzcular nedeniyle sıkıntı yaşadığını söyledi. Karakaş, camlarına yazı asıp, tarifenin çok altında fiyatlarla çalışan bu tür yerlerde 2 liraya sakal, 3 liraya saç tıraşı yapıldığını belirterek, "Normalde sakal tıraşı 6, saç tıraşı 14 lira olmalı. Bu kadar ucuz fiyatlarla kesim yapan yerlerde kalitesiz ve merdiven altı ürünler kullanılıyor, hijyen kurallarına hiçbir biçimde uyulmuyor" dedi.

ADALET İSTİYORUZ
Başkan Karakaş, belediyelerle ortak çalışarak birçok ilçede ucuzcu berberlerin önüne geçtiklerini, ancak Çankaya ve Altındağ'da bu sorunun devam ettiğini söyledi. Çankaya'da 40, Altındağ'da ise 15'e yakın ucuzcu berber bulunduğuna dikkat çeken Karakaş, sadece adalet istediklerini söyledi. Karakaş, "Tek isteğimiz eşit şartlarda çalışmak. İçişleri Bakanlığı'nın da konuya el atmasını istiyoruz. Ucuzcu sorunu çözülürse esnafın hiçbir sıkıntısı kalmayacak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ucuzcular biterse rekabet sona erer
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN