Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gelecekleri "Güven"de

Giriş Tarihi: 29.1.2013

Kurulduğu günden bu yana başarılı işlerin altına imza atan Güven Hastanesi Eğitim ve Sağlık Vakfı, "Dezavantajlı Çocukların Topluma Kazandırılması" projesiyle binlerce gence umut ışığı oldu

Dezavantajlı kesimlere eğitim ve sağlık alanında sürdürülebilir bir hizmet verebilmek için çalışan Güven Hastanesi Eğitim ve Sağlık Vakfı, bugüne kadar binlerce çocuğa 'ışık' oldu. Vakıf Kurucusu Nüket Küçükel Ezberci, "Dezavantajlı Çocukların Topluma Kazandırılması" projesini hayata geçirdiklerini, bu sayede birçok çocuğa yardım ettiklerini söyledi. Çocuklarla bir araya gelen Ezberci, vakıfta çalışan herkesin çocuklara anne şefkatiyle yaklaştığını ifade etti.

İHTİYACA GÖRE PROJE
2006'da "Gelecek Ellerimde" projesiyle yola çıktıklarını anlatan Koordinatör Hazan Atalay, "Ankara'da sokakta yaşayan çocukları projeye dahil ettik. Amacımız spor aracılığıyla çocukları topluma kazandırmaktı. Daha sonra çocukların ihtiyaçlarına bakıp projemizi gerçekleştirdik" dedi.

ANKARA İLE SINIRLI DEĞİL

Vakıf, çocukların eğitim, barınma, beslenme ve burs gibi birçok ihtiyacı karşılıyor. Şu anda 200'e yakın genç ve çocuk projelerden faydalanıyor. Çalışmalar Ankara'yla sınırlı değil. 14 ilde proje yürütülüyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gelecekleri "Güven"de
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN