Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Her gün 7 saat elektrik kesiliyor

Kutludüğün Mahallesi sakinleri, her gün 7 saat elektriksiz kaldıkları için yetkililere isyan etti. Vatandaşlar, "Hayvancılıkla uğraşan kişilerin ekmeğiyle oynuyorlar" dedi

Mamak Kutludüğün Mahallesi sakinleri, her gün kesilen elektrikler nedeniyle yetkililere isyan etti. Kesintinin 7 saat boyunca sürdüğünü belirten Kutludüğünlüler, "Mahallemizde yaşayan vatandaşların çoğu hayvancılıkla uğraşıyor. Saatlerce gelmeyen elektrikler nedeniyle inek sağma makinelerimiz çalışmıyor. Artık bu soruna bir çözüm bulunsun" diye konuştu.

"HASTALAR VAR"
Günün her saatinde elektrik kesintisi yaşandığını ve bu durumun artık mahalleli için çekilmez bir hal aldığını vurgulayan Fazlı Saraç, "Mahallemizde çok sayıda komşumuz hasta. Bu kişiler cihazlara bağlı yaşıyor. Kesinti yüzünden jeneratör almak zorunda kaldılar. Şehir merkezinin biraz uzağındayız diye bu kadar işkenceyi hak etmiyoruz" dedi.

'Yazıklar olsun'
Köy halkının büyük çoğunluğunun hayvancılıkla geçindiğini ifade eden Ahmet Karaaslan, "Elektrikler kesilince inek sağma makinelerimiz çalışmıyor. Hatta çoğu zaman makineler ineklere bağlıyken elektrikler kesiliyor" dedi.

Fatura isyanı
Salih Öztürk ise faturanın 2 ayda bir geldiğini belirterek, "Bu nedenle ücretler diğer mahallelerle kıyasladığımızda çok daha yüksek kalıyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Her gün 7 saat elektrik kesiliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN