Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yusuf YALKIN: Sürekli sporcu doğururdu!

Giriş Tarihi: 30.1.2013
Başkent Ankara bir zamanlar adeta turnuvalar kentiydi… Hemen her ay çok ciddi, "Gelenekselleşmiş ulusal ve uluslararası organizasyonlar" yapılırdı.
Bunlardan "Ankara Tenis Turnuvası" çok ilgi çekerdi. Genelde Eylül başında organize edilirdi. Çok elit olmasa da, kaliteli yabancılar gelirdi turnuvaya.
Müsabakalar çok iyi organize edilir; 19 Mayıs Spor Kompleksi içindeki tenis kortları "Medyanın ilgi odağı" haline gelirdi.
Kimi zaman yer bulup izlemek zor olurdu maçları!
Aileler, çocuklarını da alır, gelirlerdi turnuvaya… Ankara'da o dönemlerde çok ciddi bir "Tenis potansiyeli" vardı.
***

TED Koleji'nin basketbolde çok popüler olduğu dönemlerde Ankara'da yabancı takımların da katıldığı çok ilginç turnuvalar düzenlenirdi.
Kimi zaman da "Basın Kupaları" yapılırdı, spora büyük emek ve katkısı olmuş kişiler adına… Başkentli sporseverler karşılaşmaları izlemek için uzun kuyruklar oluştururdu… Atatürk Spor Salonu'nun önünde kimi zaman "Mahşeri kalabalıklar" görürdük!
Sadece gençler değil, özellikle aileler de gelirdi maçlara… Yaşlılar da… Keyif veren müsabakalar izlerdik.
Çekişmeli, heyecan dolu maçlar… Sadece büyüklere yönelik değil, "Liselerarası Basketbol Şampiyonası" da büyük ilgi çekerdi, kıran kırana geçen maçlarda geleceğin yıldızlarını görürdük!
O dönemlerde, çok büyük bir "Basketbol potansiyeli" vardı Ankara'da.
***

Ulusal koşuların yanı sıra, uluslararası atletizm yarışları da yapılırdı Başkent'te"19 Mayıs Ankara Uluslararası Maraton Koşusu" bunlardan biriydi.
Uluslararası Atletizm Takvimi'nde "Önemli bir yeri vardı" bu organizasyonun… Ciddi isimler katılırdı.
Yurtta "Heyecan" yaratırdı bu koşu… Balkan Kros Yarışları, Başkent'te bir başka güzel olurdu sanki. Naili Moran Pisti'nde de güzel yarışlar izlerdik, her taraf seyirci dolardı.
Hem halk, hem basın büyük ilgi gösterirdi.
Ankara'nın "Atletizm'deki potansiyeli" hatırı sayılır ölçüdeydi…
***

Bu olumlu görüntüler, güreşte, boksta, voleybolda, hentbolde, eskrimde, öteki dallarda da olurdu. Ankara bir zamanlar sporun, "Doğurgan Anası"ydı.
Sürekli yeni sporcular doğururdu…

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yusuf YALKIN: Sürekli sporcu doğururdu!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN