Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Polisten esnafa hırsızlık uyarısı

Giriş Tarihi: 1.2.2013

Ankara'da günde ortalama 100 ev ve iş yerinin soyulması üzerine polis, alınacak tedbirleri içeren bir broşür hazırlayarak vatandaşlara dağıttı

Ankara Emniyet Müdürlüğü Hırsızlık Bürosu kayıtlarına yansıyan istatistiklere göre günde 80 ile 100 arasında hırsızlık olayı yaşanıyor. Bunların 30'undan fazlası ise işyerlerinde meydana geliyor. Bu istatiksel verileri göz önüne alan Toplum Destekli Polislik Şubesi (TDP) ekipleri bir çalışma yaptı. Polis, hırsızlara karşı alınacak tedbirlerin yazıldığı broşürler 10 bin esnafa dağıtıldı.

"FIRSAT VERMEYİN"
Broşürde "Hırsızların öncelik verdiği iki ayrıntı 'zaman' ve 'fırsattır'. Alacağımız basit tedbirlerle hırsızların zamanını çalalım ki onlar eşyalarımızı çalmasın" denildi. "Hırsızlara fırsat vermeyelim" diye başlayan uyarılar şu şekilde sıralandı: "İşyerlerinizin pencere ve kapılarını demir kepenkle kapatın, alarm ve kamera taktırın, asma kilit yerine güvenli çelik kilit kullanın, vitrinlerdeki eşyalar kolay ulaşılabilir olmasın, çelik kasalarınızda para ve ziynet eşyası bırakmayın."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Polisten esnafa hırsızlık uyarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN