Domates üretiminde entegre dönemi

Ankara İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Ayaş'ın Akkaya Köyü'ndeki çiftçileri domates üretiminde entegre mücadele yöntemi konusunda bilgilendirdi

Giriş Tarihi: 2.2.2013
Ayaş Akkaya Köyü'nde domates üreticiliği yapan çiftçilere yönelik bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantıya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Muhsin Temel'in yanı sıra İl Genel Meclisi Üyesi Niyazi Akbaş, siyasi parti temsilcileri, şube müdürleri, köy muhtarları, kooperatif başkanları ve kadın çiftçiler yoğun ilgi gösterdi.

"DESTEK SAĞLANACAK"
Muhsin Temel, tarımsal üretimin artırılması ve yapılan desteklemelerden yararlanabilmeleri için çiftçilere birlikte hareket etme ve kooperatiflere üye olmaları çağrısında bulundu. Temel, Akkaya Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi'nin üye sayısının artmasıyla proje ve desteklemelerden daha etkin olarak faydalanılabileceğini belirterek, kendisinin de bu konuda her türlü desteği vereceğini vurguladı.

BİLGİ VERDİ
Çiftçilere Sebze Üreticileri Birliği kurmalarını öneren Temel, "Bu sayede üretici birlikleri ürünlerini komisyonculara gerek kalmadan direkt kendileri pazarlayabilecek" dedi. İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nde görevli ziraat mühendisleri, bölgede başlatılan "Domateste Entegre Kontrollü Ürün Yönetimi Projesi" ve domates yetiştiriciliği konularında çiftçilere bilgi verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Domates üretiminde entegre dönemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN